Posledné „Z“ do štvorčlennej rodiny

Coupé, Volante, Speedster a teraz čerešnička na torte, Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Break. Názov dáva zabrať, každopádne, pozrite na tie tvary majstrovského diela! 99 zákazníkov si už brúsi zuby na nový úlovok. Modely Zagato zdieľajú platformu Vanquish S s atmosférickým 5,0 V12 a 600 koňmi. Spolu s 8-stupňovým automatom ide o gran turismo ako vyšité. Aston Martin hovorí o  "mimoriadnom potešení z jazdy, ktoré je vzrušujúce a nezabudnuteľné ako samotný dizajn". Na stovku šprintuje za 3,5 s a maximálka osciluje okolo 320 km/h. 

Taliansko-britské 60-ročné spojenie 

Spojenie Aston Martin – Zagato funguje od roku 1960. Andrea Zagato, boss rovnomennej firmy, hovorí: „Vzťah Zagato s Astonom Martin začal s mojím dedom pred šesťdesiatimi rokmi. Ak chcete vytvoriť kreatívny "sobáš" pre tri generácie, je to niečo také jedinečné, ako samotné autá. Naše priezvisko sa spája so všetkými nádhernými dizajnmi, ale pre mnohých nadšencov a zberateľov po celom svete sú práve tie, ktoré kombinujú Z a A (Zagato a Aston Martin), tými najpôvabnejšími."

Aston Martin Vanquish Zagato Coupé

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Prvým modelom bol DB4 GT Zagato. Dnešné štyri limitované edície vyrobia spolu v sérií 325 kusov – 99 Coupé, 99 Shooting brake, 28 Speedster a 99 Volante. Ako inak, všetky sú už vypredané a v dobrých rukách zberateľov budú kompletne od roku 2018. Pre zaujímavosť, cena za Shooting Brake bola 650-tisíc libier, najcennejší Speedster sa šplhal k miliónu!

Zdroj: Aston Martin, autocarautoblog, NM2255