O prednosti vzduchom chladených Porsche 911 asi pre skalných fanúšikov značky netreba pochybovať. Pre ľudí, ktorí hľadajú Porsche, však niekedy tieto údaje ani nič nehovoria, a tak idú po cene. To však nebude prípad záujemcu o tento konkrétny kúsok.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na predaj sa totiž objavilo Porsche 911 Turbo generácie 964 v takmer nejazdenom stave. Tomu sa rovná stav počítadla km na hodnote 500 km. Tým však prednosti tohto auta nekončia. Veď kedy ste naposledy videli 911-ku v takejto fialovej farbe?

Už len tým je to ďalší unikát. A pokračuje písmenkami WLS, čo spolu s výpisom výbavy hovorí o zvýšení výkonu priamo od Porsche. I keď trocha si protirečí fakt, že vozidlo je v originálnom stave a pri označení stavu je doplnený údaj zreštaurované. Avšak to mohlo znamenať aj napríklad obnovu laku a podobne. Kto vie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Jedno je však isté. Auto sa je na predaj za 330-tisíc eur, teda viac, ako moderní nástupcovia. Je to v hodnote pekného domčeka v Bratislave a okolí. Kto však chce takéto auto do zbierky (o bežnom používaní na ceste už pochybujem), toho asi najviac osloví spomínaná farba. Ako aj mňa. Vedel by som si ho predstaviť v garáži. A čo vy?

Zdroj: early911s.de