Turtle Wax čistič diskov vďaka silnému čistiacemu účinku a použitej nanotechnológii odstráni brzdný prach a cestnú špinu rýchlo a efektívne. Prípravok môže byť použitý na hliníkové, pochrómované, oceľové aj plastové disky a kryty bez poškodenia pneumatík či plastových častí. Turtle Wax je spomedzi testovaných s cenou 9,70 € síce najdrahší, ale aj najlepší - víťaz testu.

 

Auto v Kelly: Porovnávací test čističov diskov

Prípravok Coyote je určený pre čistenie diskov kolies z ocele, alebo ľahkých zliatin. Čistí bežné nečistoty a odstraňuje špinu, ktorá vzniká vplyvom trenia brzdového obloženia o kotúče. Čistič značky Coyote s cenou 3,47 € bol v teste druhý najlacnejší, no účinkom nás veľmi nepresvedčil.

Auto v Kelly: Porovnávací test čističov diskov

Prípravok Starline čistič diskov je určený na účinné čistenie diskov kolies z ocele, ľahkých zliatin a plastových puklíc. Okrem bežných nečistôt výrobok odstraňuje aj znečistenie od brzdového obloženia. Najlacnejší testovaný produkt nemusí automaticky znamenať najnižšia kvalita. Výrobok Starline je prekvapivo účinný a v teste má najlepší pomer cena/účinok.

Auto v Kelly: Porovnávací test čističov diskov