Poradíme vám pri výbere letných pneumatík

Skoré prezúvanie

Zima bola tento rok na väčšine územia tak biedna a tak krátka, že niekto už na letné pneumatiky prezul. Sú aj takí, ktorí potrebu mať zimné pneumatiky necítili. Väčšinu však prezúvanie ešte len čaká. Keď sú pneumatiky staré a tvrdé, alebo minimálna hĺbka dezénu nevyhovuje zákonu, je čas na novú sadu. Pri výbere je dobré poobzerať sa po testoch pneu. No tie nemusia dopadnúť rovnako. TopSpeed.sk pripravil výber z výsledkov testov letných pneumatík s medzičasom veľmi rozšírenými rozmermi 225/45 R17. Pozreli sme sa výsledky švajčiarskeho auto klubu TCS, nemeckých časopisov Auto Zeitung a Auto Motor und Sport a tiež rakúskeho auto klubu ÖAMTC. Do prehľadu sme zaradili len tie, ktoré sa nachádzali minimálne v troch z týchto štyroch testov.

Pri prezúvaní na letné pneumatiky nezabudnite, že minimálna hĺbka dezénu je zákonom stanovená na 1,6 mm. Bezpečná hranica je však na každom kolese aspoň 4 mm.
Continental Conti Sport Contact 5

Continental Conti Sport Contact 5 je v súčasnosti najlepšia športová letná pneumatika na trhu.

Tímy podrobili pneumatiky skúškam na suchom i mokrom povrchu. Okrem jazdných vlastností sa zamerali aj na ekonomiku prevádzky. Inými slovami, pozerali aj na valivý odpor, ktorý sa prejaví na spotrebe. Tiež opotrebenie, ktoré ukazuje to, ako dlho budete môcť pneumatiky používať. Ako príklad môžeme zobrať plášť Yokohama Advan Sport V105. Je výborná na suchu, na vode je to veľmi nejde, ale zato vydrží najdlhšie.

Toto je 7 najlepších letných pneumatík pre sezónu 2016 podľa rešerše TopSpeed.sk
Poradíme vám pri výbere letných pneumatík

Ceny pneumatik v prvom stlpci uvádzame podľa webu heureka.sk

Víťazom výberu letných pneumatík podľa TopSpeed.sk sa stali Continental ContiSportContact 5 s najlepším hodnotením na suchom i mokrom povrchu, majú síce priemerný valivý odpor, ale dobre si vedú čo sa týka opotrebenia. Druhé miesto obsadili Pirelli P Zero s veľmi vyrovnanými výsledkami na vode aj na suchu, no s priemernými hodnotami valivého odporu a opotrebenia. Tretie miesto patrí pneumatikám Nokian zLine, tie sú trochu horšie na vode, no na suchom povrchu patria to tomu lepšiemu v našom výbere.

Poradíme vám pri výbere letných pneumatík

Najlepšou letnou pneumatikou je ContiSportContact 5. Ekonomicky najvýhodnejšou je Yokohama Advan Sport V105.
Yokohama Advan Sport V105

Yokohama Advan Sport V105 je medzi športovými letnými pneumatikami najrozumnejšia voľba.

Pneumatiky kupovať nemusíme len podľa toho, ktorá je najlepšia, veľmi často pozeráme aj na to, koľko peňazí za nové obutie utratíme a čo za to dostaneme. Inak povedané, ktorá pneu nám za naše eurá ponúkne najviac. Tu víťazí najlacnejšie obutie výberu, Yokohama Advan Sport V105, ktoré je vynikajúce na suchom povrchu. Oproti víťazovi Continental ContiSportContact 5 ušetríte na sade takmer 100 eur, čo nie je málo a stále máte na aute veľmi dobré pneumatiky s dlhou výdržou. Druhé miesto patrí pneu Continental ContiSportContact 5, ktoré aj napriek najvyššej cene ponúkajú to najlepšie v našom výbere. Tretie miesto získali Nokian zLine, ktoré sú doma na suchu, no na vode im to tak dobre nejde.

www.motointegrator.sk ma v ponke viac nez 6700 velkosti pneumatik

www.motointegrator.sk ma v ponke viac nez 6700 velkosti pneumatik, tu si pre bežné použitie vyberie naozaj každý motorista.