Najlepšie umytie pre auto je to vlastnoručné

Najlepšie pre auto aj finančne vyšlo vlastnoručné umytie auta, no pre veľkú námahu a nevyhnutnosť zašpiniť sa tento spôsob čistenia auta nie každému vyovuje. Naopak, väčšina motoristov preferuje umytie na automatickej linke s modernou technológiou. Cenovo síce 2-3 násobne drahšie ako svojpomocné umývanie, ale veľmi rýchle a komfortné.

Na kefy ani za svet? Nuž pred rokmi nie, no doba sa zmenila

Pochopiteľne, veľa ortodoxných autičkárov svoje auto na automatickú linku nie je ochotných dať ani za trest. Radšej budú jazdiť v špinavom aute. Presvedčenie o tom, že taká linka nevyhuntie poškriabe lak a rôzne príbehy o poškodeniach áut ich utvrdzujú, že také umytie si ich auto nezaslúži. A rovnako tak by toto umývanie neodporúčali ani nepriateľovi. A to je úplne v poriadku. Naším cieľom v tohoročnom videu z leta 2020 nie je presviedčať zarytých detailerov o tom, že moderná automatická linka už dokáže nahradiť individuálny ručný prístup k umytiu auta. Nemôže a v dohľadnej dobe ani nedokáže. Avšak pre všetkých tých, ktorí majú svoje auto radi, no nemilujú ho (na to tu veci nie sú) sme v spolupráci s OMV Slovensko pripravili stručné pojednanie o dôvodoch, prečo moderná autoumyvárka nedoškriabe lak ako kedysi? Dôvodov na to je viacero. V nasledovnom videu nezaznejú všetky, ale tie najdôležitejšie určite áno. 

Nie sú kefy ako kefy. Vyberte si tie naj, aj keď budú ďalej

Ak teda chodíte s autom na kefy, zvážte na ktoré. Práve tie staré, zanedbané a s viac než desaťročnou technológiou s polyuretánovými kefami (metlami) dokážu vášmu autu, konkrétne laku viditeľne ublížiť už po jednom umytí. Video vyššie ukazuje, čím všetkým sa moderná umývacia linka môže líšiť od bežného priemeru.