Skupina Aures Holding sa s doterajším úspechom pochválila na nedávnej tlačovej konferencii, kde okrem iného zhodnotila aj ďalšie detaily. Jednotlivé spoločnosti do konca septembra predali 86 226 vozidiel, čo je o 300 viac, ako za celý rok 2019. Aktuálne predávajú modely v štyroch krajinách, vo viac ako 70 lokalitách a ponúkajú viac ako 19 tisíc vozidiel. Denne ich zvládnu predať cez 340 a do konca roka plánujú prekonať minuloročný rekord so 109 tisíc predanými vozidlami.
Overenie cez Cebiu alebo CarVertical
Na overení vozidiel spolupracujú s Cebiou v Českej republike a s CarVertical v Poľsku a na Slovensku. Ako dodali na tlačovej konferencii, takmer na všetkých trhoch dominujú predajom SUV, okrem teda okrem Slovenska. U nás si prvenstvo držia trochu prekvapivo hatchbacky, ale len veľmi tesne (o 300 áut).
Najpredávanejšie sú škodovky
Najpredávanejším modelom v ČR i na Slovensku je Škoda Octavia, nasleduje Fabia a tretí je Superb. U našich západných susedov sa však na horných priečkach pohybuje tiež Kodiaq (na šiestom mieste) a Karoq (na deviatom mieste). Stúpajú tiež predaje hybridov a elektromobilov. U nás je to 5,1-percentný podiel (hybridy) a 1,1 % (čisté elektro) z predaných áut. Dominuje benzín, ktorý predbehol vznetové motorizácie aj na našom trhu, trend sa teda posúva od naftových agregátov k zážihovým pohonným jednotkám. Medzi elektrickými modelmi dominuje Tesla Model 3 a rodina Volkswagen I.D.
zdroj: AAA Auto