Niektorí ľudia očakávali odhalenie novinky Ford Focus 4. generácie už koncom roka. No Ford si dáva na čas. Je zrejmé, že auto je už hotové a pripravené na premiéru. Potvrdzujú to obrázky, ktoré sa okoloidúcimi podarilo nafotiť pri fotení reklamných materiálov v Portugalsku. Z obrázka je zrejmé, že nový Ford Focus bude tvarovo zásadne iný ako doposiaľ. Mne osobne, prekvapivo, pripomína Mazdu3. Pritom Ford s Mazdou už nemá asi 5 rokov vôbec nič spoločné. No podobnosť z profilu je ozaj výrazná. Ford s týmto autom asi nabehne na nový dizajn, pretože toto auto nemá s aktuálnymi modelmi veľa spoločného.

Z obrázka je možné vyčíhať veľké disky, červené brzdiče a nižšiu svetlú výšku, čo znamená, že sa pozeráme na model Focus ST. Druhé nafotené auto pod plachtou s inými diskami a brzdami bude asi verzia Vignale, ktorá má byť vrcholom ponuky z hľadiska luxusu a výbavy pre auto nižšej strednej triedy tejto značky.
 

Vzhľadom na produkciu sa dá očakávať, že nový Ford Focus bude mať premiéru na autosalóne Ženeva 2018. Následne by sa mohol v priebehu prvého polroka objaviť aj v predaji, na najväčších trhoch určite. O to viac, že na rozdiel od Mondea, ktoré prišlo z USA do predaja v Európe po 2 rokoch je aj Focus globálny produkt, no vznikol najmä v Európe, teda presnejšie v Nemecku.

zdroj foto: vesess.hu