Laguna ide do dôchodku. Renault chce poupratovať vo svojej strednej triede a nahradiť menej úspešné typy novým. Konkrétne teda koniec čaká už spomenutú Lagunu a typ Latitude. Predaje oboch vozidiel postavených na platforme „Renault/Nissan D“ neustále klesajú. Automobilka v minulom roku v Európe predala len 15 tisíc kusov Lagun.

Končí aj Latitude, ktorý sa však na Slovensku nepredáva.

Preto už dlhšie pripravuje nástupcu, ktorého by po prvýkrát mala ukázať 6. júna. Výstavný debut nastane na autosalóne vo Frankfurte a do predaja vozidlo pôjde na jeseň tohto roka. Názov nového auta zatiaľ nie je úplne istý, no verejnosť špekuluje o označení Atalans.

 

Kým Laguna v súčasnosti ponúka tri karosárske verzie (liftback, kombi a kupé), po novom to tak už nebude. Kupé náhradu nedostane a liftback výrobca vymení za sedan. Ten príde na trh ako prvý, kombi ho bude nasledovať s polročným meškaním. Základ pre novinku vytvorí modulárna platforma CMF, ktorá už v súčasnosti podopiera nový Espace.

Slabé predaje zabíjajú ďalší typ, ktorý je na trhu už pomerne dlhú dobu. Lagunu nahradí novinka s iným menom a odlišnými karosárskymi verziami.

Dizajn nového typu má priniesť oveľa viac emócií. V prednej časti pristane veľké logo výrobcu tak, ako sme si na to v poslednom čase u Renaultu už zvykli. Výbava vozidla bude podľa všetkého bohatá. Na palube budete môcť nájsť poslednú generáciu multimediálneho systému R-Link, aktívny parkovací asistent, adaptívny tempomat alebo rozpoznávanie dopravných značiek. Okrem toho Renault ponúkne systém natáčania zadných kolies 4Control alebo adaptívny podvozok.

 

Zdroj: carscoops.com

Prečítajte si aj: Európska Honda Accord definitívne končí. Nástupcu nedostane.