Dnešný ekvivalent sporného Swiftu. Suzuki už do názvu pridáva

Dnešný ekvivalent sporného Swiftu. Suzuki už do názvu pridáva "Sport".

VW okamžite kladné rozhodnutie úradu napadol. Neuspel a následne sa v roku 2004 obrátil na Európsky súdny dvor. Nemecký denník Hadenslblatt uviedol, že súd v marci rozhodol v prospech Suzuki. Podľa rozsudku VW nemôže svojmu konkurentovi brániť v používaní označenia GTi.

Všetci dobre vieme, že VW používa označenie GTI najmä pre svoju legendu- Golf. Ak bude Suzuki používať podobné označenie, môže podľa Nemcov dochádzať k zámene. To si však myslia iba vo VW pretože podľa súdu neexistuje hrozba, že GTi si budú ľudia mýliť s GTI.

Čo myslíte, odkazuje "gti" na parametre auta, alebo nie? Rovnaké písmená do názvu svojich modelov pridáva napríklad aj Peugeot.
VW má k označeniu

VW má k označeniu "GTI" nesporne špeciálny vzťah. Golf ho využíva už celé desaťročia.

Úrad pre harmonizáciu vnútorného trhu argumentoval podobne. Podľa neho zákazníci vnímajú „gti“ ako označenie istých technických parametrov, najmä výkonu a charakteristiky auta. Suzuki navyše chce GTi používať v spojení s pomenovaním Swift, takže možnosť zámeny je minimálna.

VW podal proti rozhodnutiu súdu odvolanie. Vyzeralo to tak, že niekoľkoročný spor pôjde ďalej. Teraz však došlo k obratu a automobilka svoje odvolanie stiahla. To však neukončilo všetky spory medzi VW a Suzuki.

V Londýne riešia požiadavku Japoncov o ukončenie partnerstva s VW. Na tom by nebolo nič zvláštne. Výrobca ale chce, aby VW vrátil svoj 20% podiel v Suzuki. Nemci to, samozrejme, odmietajú.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Golf GTI skrížili na rozlúčku s Golfom Cabriolet