Na strešné parkovisko nákupného centra koncom augusta dorazia upravené vozy s cieľom zápolenia v jednotlivých kategóriách šampionátu Cocaine Tuning Battle 2013 a vybojovania si trofejí v doplnkových kategóriách organizátora zrazu. Okrem tuningových automobilov sú do exkluzívneho dejiska zrazu očakávané i športové oldtimery, luxusné superšporty, audio show car-y a tiež aj custom bike. Najkrajšie autá sa navyše predstavia v moderovanom tzv. "show&shine" na vyhradenej ploche s asistenciou nádherných modeliek.

Ani tento rok sa Power Tuning party nezaobíde bez hlasitého revu motorov - merať sa budú decibely výfukov a hodnotiť aj krása zvukového prejavu vozidiel a ako je to zvykom pri takýchto akciách, decibely sa nebudú šíriť len z kovových rúr, ale aj s extrémnych auto hi-fi systémov. Popri kochaní sa v kráse jedinečných automobilov a sporo odetých fotomodeliek si na svoje prídu i fanúšikovia populárnej hudby a extrémnych športov. Hosťami dňa bude známe duo Bacil a Rakby, profesionálna tanečná skupina Old School Brothers - víťazi súťaže Slovensko má talent a neuveriteľnú cyklotrialovú show predvedie i majster sveta Ján Kočiš. Po zotmení sa k slovu opäť dostane populárna disciplína „light tuning“ s nádhernými svetelnými kreáciami v interiéroch a tiež exteriéroch vyleštených áut. V rámci podujatia dôjde aj k slávnostnému odovzdaniu cien Slovenského šprintérskeho šampionátu 2013, takže tu budú k videniu aj viaceré mimoriadne ostré, streetové drag-mašiny ocenených pretekárov. Banskobystrické Power Tuning party bude zavŕšené veľkolepou after party v klube Ministry of Fun, kde vystúpi Ego.

Power Tuning Party 2013 Banska Bystrica

"Brány" areálu nadzemných parkovacích priestorov Europa Shopping Center otvoria o 11 h, kde sa budú kvôli obmedzenej kapacite púšťať výlučne vozidlá adekvátne zameraniu akcie. Vstupné je 8 € na osobu (pre deti do 10 r zdarma). Ako tomu bolo i v predošlých rokoch, majitelia vozidiel, ktorých recenzia bola zverejnená v časopise Power magazine majú vstup GRÁTIS! Diskotéka v klube Ministry štartuje o 21 h a pre návštevníkov Tuning party ponúka zľavnené vstupné vo výške 3 € do 22 h a 4 € po 22.00 h


Harmonogram:


11.00: otvorenie areálu zrazu - horné parkovisko ESC
12.00: začiatok registrácie do súťaže Tuning battle
14.30: moderované Show&Shine (predvádzanie vybraných áut)
16.00: bodovanie tuningu (doplnkové kategórie)
16.30: meranie dB výfukov + výber najkrajšieho zvuku
18.00: Trial show - Ján Kočiš
18.30: Odovzdanie cien šprintérskeho šampionátu 2013
19.00: Old School Brothers - hlavný stage
19.20: Bacil & Rakby - hlavný stage
20.00: Hodnotenie "light tuning"
20.30: Odovzdanie cien - Tuning party
21.00: After party

Power Tuning Party 2013 Banska Bystrica

Kategórie Cocaine Tuning Battle:
Audi, BMW, Mercedes
Ford, Opel
VW, Seat  old
VW, Seat modern
Škoda old
Škoda modern
French Scene
Italian Scene
Japan and Asia scene
Oldies
RAT & Other
Doplnkové kategórie: Best engine, Best interier, Best of Best

Doplnkové kategórie zrazu:
Cena Power magazine (5 áut bez poradia), Best light (3 autá bez poradia), Top stance, Best sport car, Best VIP style, Najhlučnejší výfuk, Najkrajší zvuk


Zraz sa bude konať na strešnom parkovisku ESC, nie v podzemnej garáži. Tá bude k dispozícii pre bežných návštevníkov a divákov.