Začnime teda motorom. Už dôverne známa 5.5 litrová dvoma turbodúchadlami fúkaná V8ička je dlho etalónom vo svojej triede. Motor vyrobili zo spevneného hliníka a natlačili doň všetko dobré, čo za ostatné roky vyvinuli počas pôsobenia v motoršporte. Vertikálne usporiadanie sacieho potrubia, variabilná dĺžka sacieho potrubia s dvoma integrovanými škrtiacimi klapkami (každá pre jednu vetvu valcov) pomáha k dokonalejšiemu naplneniu valcov čerstvým vzduchom, respektíve zmesou. Celkový výkon motora je 550 koní @ 5500 otáčkach a krútiaci moment až 800 Nm @ 2000 - 4500 otáčok. Akceleráciu na 100vku zvládne CLS AMG za 4,3 sekundy, maximálna rýchlosť je limitovaná na 250 km/h.

Motor je spojený so 7 stupňovou prevodovkou Speedshift MCT, ktorá dostala vďaka novej elektronike aj širšie možnosti ovládania vrátane režimu Sport, Sport+, alebo Manual. Najfajnovejšou je funkcia s názvom Race Start :). Dostatočne veľkú brzdnú silu prenášajú cez veľké strmene brzdené ventilované kotúče s rozmerom 360 mm na oboch nápravách.

Samozrejmosťou je kompletne zušľachtený interiér precízne šitý a ladený pod taktovkou AMG. Nesmie chýbať ani  kompletné multimediálne vybavenie a všetky svetelné zdroje v aute, či na aute zabezpečujú LED diódy. Oficiálna predajná cena ešte nie je známa, na pulty predajní by sa malo CLS63 AMG dovaliť už počas tohto leta.


Zdroj: http://www.zercustoms.com/news/Mercedes-CLS63-AMG.html