Camaro sa za pomoci špeciálnych efektov stalo vyvrcholením celého podujatia.

Na premene Camara pracovala spoločnosť 3apes spolu so slovenskými technikmi z LED strip studio. Red Bull disponuje na Arabskom polostrove dvomi Camarami upravenými na driftovanie. Tento konkrétny kus, ktorý vidíte na fotkách a videu museli priviezť až z Dubaja. Podujatie sa konalo v Saudskej Arábii v meste Jeddah, ktoré je od hlavného mesta Spojených arabských emirátov vzdialené 2000 km.

 

Slováci mali pôvodne na úpravu auta 14 dní. Transport auta meškal. Z dvoch týždňov ostalo len 7 dní. Pracovné podmienky boli extrémne. Garáž, v ktorej sa premena odohrávala nemala klimatizáciu. Denné teploty atakovali 50 stupňov. Pracovať sa teda dalo jedine v noci. Aj to za pomoci dodatočne prinesenej klimatizácie.

 

Na tento projekt sa dá povedať jediné: "Sánka dolu, šéfe." Unikátny projekt vo svete nemá konkurenciu. Prerobiť povrch auta na obrazovku sa zatiaľ podarilo jedine Slovákom.

Úprava je svetový unikát. Štyria technici museli auto najprv oblepiť bielou páskou kvôli tomu, aby sa pri strhávaní obrazovky nepoškodil lak auta. Následne na karosériu položili asi 500 metrov ledkových pásov pomocou silikónu. Všetko museli urobiť tak, aby dôležité časti auta ostali otvárateľné.

Ťažšia časť úpravy bolo napájanie. Najjednoduchšie riešenie mohlo byť v napojení obrazovky na batériu auta. Problém bol v tom, že tá jednoducho kapacitne nestačila. Museli to zrealizovať inak. Do kufra navŕtali diery a umiestnili doňho dve batérie. K nim pridali dva elektrické meniče na 220V. Obrazovka bola ovládaná pomocou notebooku, ktorý bol taktiež napájaný z kufra.

Po úprave a otestovaní sa auto naložilo na odťahový voz a odviezlo sa na trať priamo v deň pretekov. Za volant sa posadil Dado, dlhoročný majster Blízkeho východu v drifte. Chevrolet Camaro sa stal zlatým klincom podujatia. Unikátny projekt bude mať určite pokračovanie.

Prečítajte si aj:  Camaro možno dostane preplňovaný štvorvalec. Nevadí!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov