Volant. Základná súčasť auta. Okrem toho, že má praktickú funkciu, je posýpaný množstvom tlačidiel, ktoré uľahčujú vodičovi ovládanie prvkov výbavy. Pomaly sa upúšťa od klasickej okrúhlej koncepcie a do popredia sa dostavajú rôzne skosené varianty. Volanty robia z rôznych materiálov. Kedysi drevo a kov, plast, poprípade karbón a podobne. Ešte doteraz si pri niektorých značkách musíte priplácať za volant obtiahnutý kožou.

 

Volant je najviac ohmatanou vecou v aute. A na čo sa siaha, to sa opotrebuje. Preto si veľa ľudí stále dáva na volant rôzne nevkusné poťahy. To je jedna z vecí, ktoré by som do auta v živote nedal.


No volant sa opotrebuje rýchlejšie, ako by sme chceli. Urýchli to pot, prstene a ani dlhé nechty mu na živote nepridajú. No komu by sa chcelo denne šoférovať auto v rukaviciach? Asi nikomu...

Volant je jedným z najväčších zdrojov baktérií v aute. Pri čistení ho nezanedbávajte. Pozor na agresívnu chémiu, ktorá mu uškodí!

Ak auto bežne používate, opotrebovaniu volantu sa nevyhnete. Čo potom? Máte na výber zohnať z internetu, alebo z vrakáča rovnaký... Ďalšou cestou je dať ho očalúniť. Ceny sa za bežnú prácu pohybujú zhruba od 50 €. Lenže ak máte individuálne požiadavky, akými sú zmenšenie priemeru volantu, alebo kombinácia materiálu, cena rapídne narastá. Predsa len, ide o ručnú a zákazkovú prácu. Tretia možnosť je volant vymeniť za úplne iný.


A posledná možnosť je si ho očalúniť doma sám. A dokonca vás môže vyjsť podstatne menej ako vyššie spomenutých 50 €. Ak ste kutil a viete štopkať ponožky, iste to pre vás nebude ťažké. Pozrite si video...:)

Volant nemusí byť iba kožený. Môžete použiť alkantaru, textil... Záleží na vkuse. 

AKO RENOVOVAŤ ZAŠLÉ PLASTY NA AUTE?

AKO RENOVOVAŤ ZAŠLÉ PLASTY NA AUTE?

Čierne plasty majú okrem ochrannej aj estetickú funkciu. Sú autá, na ktoré sa to hodí, aj také, na ktoré vôbec. Mnoho ...

27. 02. 2017
AUTOVKELLY: 9 KROKOV AKO PREZUŤ AUTO SVOJPOMOCNE SPRÁVNE A BEZPEČNE

AUTOVKELLY: 9 KROKOV AKO PREZUŤ AUTO ...

Sezóna prezúvania začína. Mnohí si auto prezúvajú svojpomocne pred domom. Na tom nie je nič zlé, práve naopak. Ak ste ...

15. 03. 2017