Pre každého, kto prečíta nadpis článku, to musí byť šokujúca správa, rovnako ako pre nás. Slovensko je už s troma rozbehnutými fabrikami a jednou vo výstavbe jednoznačným svetovým lídrom v počte áut vyrobených na obyvateľa. Napriek tomu od pána Branislava Kocpera z Košíc prichádza táto prekvapivá správa. Ďalšia automobilka na Slovensku okrem ďalších susedných krajín mapuje možnosti výroby elektromobilov.

Pán Kocper pre Slovensko už nejaký čas zastupuje značku drobných elektromobilov ZhiDou. Táto u nás málo známa značka patrí, rovnako ako Volvo, čínskemu gigantovi Zhejiang Geely Holding Group. V hre o fabriku s hodnotou 400 miliónov eur je totiž okrem Maďarska, Poľska a Slovinska, Rumunska aj Slovensko. Zaváži napríklad aj lokalita či legislatíva.

„Predpokladaná kapacita výroby by mala byť na úrovni 3000 elektromobilov mesačne, čo zodpovedá potrebe zhruba 500 zamestnancov,“ potvrdil pre HN konateľ spoločnosti ZhiDou Slovensko Branislav Kocper. Najbližšie mesiace má prebiehať výber a zhodnotenie vhodnosti lokalít. Fabrika by mala začať produkciu v roku 2020.

Zdroj: HNonline.sk