"Sme radi, že môžeme ponúkať náš sortiment NIGHT BREAKER® LED vo veľkej časti Európy. Inováciami a neustálym rozširovaním radu NIGHT BREAKER® LED sme získali pozíciu lídra na európskom trhu s legálnymi LED žiarovkami a zároveň sme si získali dôveru motoristov," zdôraznil Adam Wu, generálny riaditeľ obchodnej jednotky Automotive & Specialty Lamps. V súčasnosti sa produkty OSRAM NIGHT BREAKER® LED môžu legálne používať na verejných komunikáciách vo viac ako 20 európskych krajinách, a to je len začiatok.

Zatiaľ čo LED svetlomety sú v súčasnosti štandardnou výbavou mnohých nových automobilov, halogénové svetlomety starších automobilov si často zaslúžia modernizáciu. S radom produktov OSRAM NIGHT BREAKER® LED, ktorý pozostáva zo žiaroviek H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a W5W LED, ponúka spoločnosť ams OSRAM náhradné legálne LED žiarovky, ktoré majú dlhšiu životnosť a produkujú atraktívnejšie svetlo ako žiarovky založené na halogénovej technológii.

Jasnejšie, bezpečnejšie a aj odolnejšie

Svetlo žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED je až trikrát jasnejšie, ako sú minimálne zákonné požiadavky, a jeho farba je porovnateľná s denným svetlom. LED diódy tak poskytujú výrazné kontrasty a dlhý dosah. Vďaka tejto technológii svietia LED žiarovky až päťkrát dlhšie ako porovnateľné halogénové žiarovky, vďaka dlhšej životnosti ich netreba tak často vymieňať a spotrebujú aj menej energie. Halogénové žiarovky môžu vodiči s trochou zručnosti vymeniť za žiarovky OSRAM NIGHT BREAKER® LED sami, alebo pri najbližšej návšteve servisu.

OSRAM NIGTH BREAKER® LED W5W – náhradné LED svetelné zdroje s osvedčením Ministerstva dopravy SR ako legálna náhrada za halogénové žiarovky W5W vo všetkých 12V motorových vozidlách

LED žiarovky OSRAM NIGHT BREAKER® W5W sú teraz legálne vo vonkajšom osvetlení ako náhrada pôvodného zdroja svetla W5W (najmä v predných obrysových svetlách, parkovacích svetlách, osvetlení miesta pre montáž tabuľky s evidenčným číslom) vo všetkých vozidlách s napätím 12 V. Použitie komponentu nie je možné len v svietidlách s oranžovým, červeným alebo iným farebným vyhotovením krycieho materiálu (plastovým/skleneným) telesa svietidla, inak je bez akéhokoľvek obmedzenia.

Pre niektoré vozidlá je teraz rodina OSRAM NIGHT BREAKER® LED schopná poskytnúť kompletné legálne LED osvetlenie takmer vo všetkých aplikáciách vrátane predných svetlometov. Ďalšie informácie nájdete na adrese: www.osram.sk/led-legalne.

zdroj: OSRAM