Sharengo Floating je krátkodobý (minútový) prenájom elektromobilov ZD. Elektromobily sú rozmiestnené náhodne na ktorejkoľvek ulici v meste, zákazníci použijú ľubovoľný voľný elektromobil, ktorý následne zaparkujú na ľubovoľné miesto v meste.


Ak chce zákazník využívať Sharengo, tak si jednoducho stiahne mobilnú aplikáciu, kde sa do 10 minút zaregistruje. Registrácia prebehne len po prvý krát. Následne si zákazník v smartfóne aktivuje funkciu NFC a smartfón priloží na čítačku umiestnenú na čelnom skle auta a elektromobil ZD sa mu odomkne. V aute už iba zadá svoj 4 miestny pin (získaný pri registrácii) a môže jazdiť. Voľné elektromobily si zákazník nájde cez aplikáciu na mape, kde má aj zaujímavú možnosť rezervácie elektromobilu na 30 minút zdarma.

Zákazník je spoplatnený minútovou tarifikáciou, ktorá sa pohybuje od 0,10 EUR do 0,28 EUR za minútu jazdy, v závislosti od balíčka minút, ktorý si zakúpi (balíčky minút sú napr.: 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000, 5000 minút). Čím viac minút zákazník naraz nakúpi, tým má nižšiu cenu. Táto forma prepravy v meste je lacnejšia ako klasická MHD  v prípade, že v aute sedia dve osoby. Zároveň zákazník nie je obmedzovaný zastávkami ako pri MHD a má svoj komfort. Po ukončení jazdy zaparkujete auto na ľubovoľnom mieste v meste.

                   
Pre investora je tento systém zaujímavý z hľadiska návratnosti investovaného kapitálu, ktorá sa pohybuje okolo 2 rokov. Najväčšie Sharengo systémy sú aktuálne v Taliansku – hlavne v Miláne, Florencii, Ríme a v Modene.

Sharengo Point je strednodobý a dĺhodobý prenájom elektromobilov ZD. Na vhodných miestach v meste sa vytvárajú “Pointy”, čo sú miesta kde sa vracajú elektromobily po dobe ich nájmu. Tieto pointy sa najčastejšie vytvárajú: v centre mesta, pri vlakovej stanici, pri letisku a podobne. Sharengo point je prenájom na hodiny, dni, týždne, mesiace, sezóny, roky. Sharengo point ponúka tiež systém “Rent to Rent”, kde prevádzkovateľ Sharengo Point dlhodobo prenajíma svoje autá hotelom, aquaparkom a rôznym iným strediskám pre ďaľšie krátkodobé prenajímanie. Jedná sa ako o zaujímavé rozšírenie portfólia služieb hotela/zariadenia tak ako aj o atrakciu pre návštevníkov. Tento systém je  predávaný prostredníctvom lokálnych distribútorov.

Automobilka tento systém predáva prostredníctvom lokálnych distribútorov, ktorých nájdete už po celom Slovensku. Zoznam lokálnych distribútorov.