Bohatí zákazníci majú u Ferrari otvorené dvere. Ak chcú niečo jedinečné, čo nemá nikto iný na svete, automobilka im želanie rada splní. Najdrahším snom boháčov býva auto, ktoré zostane navždy jediné na svete a nesie na kapote znak vzpínajúceho sa čierneho koňa. Ferrari sa kusovej výrobe nebráni, ich najnovšie dielo sa volá F12 TRS a klient za neho zaplatil 3,1 milióna eur.

Ferrari je okrem iného známe aj kusovou výrobou. Tentoraz zobrali inšpiráciu z Ferrari 250 Testa Rossa z roku 1957 a postavili jedinečné F12 TRS.

Taliani použili ako základ Ferrari F12 Berlinetta a ako inšpiráciu Ferrari 250 Testa Rossa z roku 1957. Dizajnéri kompletne zmenili výzor auta, od predného nárazníka až po zadný spojler. Podobne ako Ferrari 250 Testa Rossa ani F12 TRS nemá strechu. Agresívny zovňajšok perfektne dopĺňa „sparťanský“ interiér. Ošklbali ho o priehradku pred spolujazdcom, výduchy vetrania v strede palubnej dosky, audio systém, či otváranie okien. Na zvýraznenie športového ducha použili v interiéri matný karbón, Alcantaru a kožu, všetko v čiernej farbe s červenými detailmi.

Najnovšia kusovka z dielne Ferrari, F12 TRS

Zvesti hovorili, že pod kapotu F12 TRS si môže nájsť cestu aj KERS. To sa nepotvrdilo a vpredu tróni 6,2 litrový V12, ktorý poznáme z Ferrari F12 Berlinetta. Zvuk novej kusovky naznačuje, že nemuselo ostať pri sériovom výkone. O výkone F12 TRS môžeme len špekulovať, ale predpokladám, že bude vyšší ako sériových 740 koní. Automobilka však presné číslo drží v tajnosti.