Koncept vyzerá na prvý pohľad veľmi mohutne. Rozhodne však nejde o veľké auto.

Niro je dlhý 4185 mm, široký 1850 mm a vysoký 1558 mm. Stojí na platforme s rázvorom 2560 mm. Rozchod kolies má hodnotu 1630 mm. Mohutná karoséria crossoveru má pre koncept typické futuristické tvary.

Rovnako futuristický interiér má usporiadanie 2+2. Objem batožinového priestoru nepoznáme, no od kabíny by ho malo oddeľovať výsuvné veko. Na palube sa nachádzajú dotykové panely, ktoré ovládajú palubný počítač, navigáciu alebo informačno-zábavný systém.

Kia Niro má byť súperom pre Nissan Juke. Do predaja sa však tak skoro nedostane. Kórejská automobilka týmto krokom doháňa zameškané.

Myslím, že nie je prekvapením fakt, že Niro je hybrid. Pod kapotou má 1,6 litrový preplňovaný štvorvalec, ktorý poskytuje výkon 118 kW (160 k). Motor je spojený s prednými kolesami prostredníctvom 7 stupňovej dvojspojkovej prevodovky. Zadné kolesá poháňa elektromotor s výkonom 33 kW (45 k). Jeho energia by mala pochádzať z rekuperácie energie počas brzdenia.

Niro je stojí na 20 palcových kolesách, ktoré sú obuté do pneumatík s rozmermi 245/40. Sami musíte uznať, že keďže ide o koncept, Kia zverejnila v pomerne rozsiahle informácie. Aj keď to najhlavnejšie ako jazdné výkony ostávajú neznáme. Finálna verzie však pravdepodobne prinesie ešte mnohé zmeny.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Už aj Kia má svoje štvordverové kupé: ako koncept CUB