O tom, že Mercedes AMG GT S je fakt skvelé auto, asi nepochybuje nik. Nasvedčuje tomu aj fakt, že redakcia magazínu Motor Trend mu udelila ocenenie Najlepšie šoférske auto roka 2015. Medzi súpermi pritom boli časom a testami preverené strely ako Chevrolet Corvette Z06, Lexus RC F alebo dokonca etalón jazdných vlastností a vyváženosti Porsche Cayman GT4. Povzbudení úspechom a veľkým záujmom o prvý športiak priamo od AMG prinesú manažéri spoločnosti na budúci rok ešte ostrejšiu verziu AMG GT R. Čo na to povie Nissan? :)

Oproti GT S-ku má mať vyšší výkon, nižšiu váhu, vylepšený podvozok, aktívnu aerodynamiku alebo natáčanie zadných kolies. Zvýšenie výkonu Mercedes zatiaľ nešpecifikoval, no s istotou môžeme povedať, že to bude viac než  375 kW (510 k) súčasného modelu AMG GT S. Indíciou je zrýchlenie 0-100 km/h, ktoré sa vraj má zlepšiť o 0,2 sekundy, teda na 3,6 sekundy.

Dôležitejšie ako dve desatinky však bude ovládanie auta. S novým podvozkom, nižšou váhou a natáčaním zadných kolies bude rivalom Porsche 911 GT3, Nissanu GT-R alebo McLarenu 570S. Podobne, ako spomínané Porsche 911 GT3, bude aj Mercedes viac-menej autom na okruh s EČV. Ak ste namiesto nového GT R-ka čakali skôr BlackSeries, nezúfajte. Mercedes plánuje jeho predstavenie na koniec roka 2018, spolu s príchodom nástupcu slávneho SLR-ka.