Ako sme pred pár týždňami informovali, Mercedes manažment dospel k názoru, že označovanie jednotlivých typov (alebo tried ako si to želá počuť MB manažment) je chaotické. Nie, že by som nesúhlasíl, no určite to nemožno považovať za najväčší problém na svete. Chápem, že označenie ML medzi offroadmi s označením G, GLK a GLA veľa rozumu nedáva. No za 2. desaťročia si na označenie ML zvykol každý a iste s tým nebol problém. Za väčší chaos som skôr považoval to, že Mercedes túto "triedu" silou mocou volal M, aj napriek tomu, že BMW im použitie samotného veľkého M (celkom logicky) znemožnilo. Pritom to bolo celé smiešne až cynické, považovať M za triedu, ktorá mala vždy len jedného zástupcu - typ ML.

Tiež však chápem, že doslova výbuch nových medvedíkov a ich označení začína byť neprehľadný. Takže, novým riešením je zjendnotenie označovania. Po novom, s prerodom už od budúceho roku to bude nasledovne: Z GLK bude GLC, z ML bude GLE, príde aj športovejší GLS a na vrchole ostanú ozrutné GL a legenda offroadingu trieda G. Malý GLA postavený na báze triedy A je už prvý dôkaz. Nové GLK, teda pardón GLC má prísť na budúci rok a je tam jasný odkaz na triedu C. Mercedes konečne vnáša logiku aj od porovnateľnej veľkosti offroad áut s klasickými autami. Logika hovorí, že označenie GLE a GLS bude odkazovať úrovňou na triedu E a triedu S. A keďže nové veľké luxusné kupé sa už nevolá CL ako doposiaľ, rovnako ako má nová generácia označenie S coupé dostane meno aj konkurent pre BMW X6. Bude sa volať prosto GLE coupé. 

Rovnaké zjednotenie chystá Mercedes aj v rámci športiakov. Tu ešte žiadne upresnenie od výrobcu neprišlo. Dá sa špekulovať, že nové SLK asi bude SLC. No jednoduché to vôbec nebude. SLK je primalé na to, aby odkazovalo na triedu C, no zároveň má tradičný pohon zadných kolies, čo asi znemožňuje použiť označenie SLA. Ešte väčšia sranda bude pri novom type GT AMG. Kupé ešte nie je ani v predaji a už by sme sa mali zapodievať jeho prekrstením? Ak áno, akým? :)