Smutná správa obletela svet

Zdravotný stav sa zlepšil a Julesa previezli do nemocnice vo francúzskom Nice. Sám niekoľko mesiacov dýchal, orgány nepotrebovali žiadne podporné prístroje, ale vedomie už nenadobudol. Odvtedy sme o ňom veľa nepočuli. Dnes v skorých ranným hodinách obletela svet smutná správa, Jules Bianchi v noci z piatka na sobotu prehral boj o život vo veku 25 rokov.

Jules Bianchi

V noci z piatka na sobotu nás opustil Jules Bianchi

„Jules bojoval až do samého konca, tak ako to robil vždy, ale dnes sa jeho boj skončil,“ píše sa vo vyhlásení rodiny Bianchiovcov. „Cítime obrovskú a neopísateľnú bolesť. Radi by sme poďakovali personálu z nemocnice v Nice, ktorý sa o neho staral s láskou a obetavosťou. Tiež ďakujeme zamestnancom nemocnice General Medical Center v prefektúre Mie (Japonsko), ktorí sa o Julesa starali hneď po nehode, rovnako aj lekárom, ktorí boli počas dlhých mesiacov zapojení do liečenia.“

V noci z piatka na sobotu nás opustil mladý a talentovaný pretekár Jules Bianchi. Podľahol ťažkým zraneniam hlavy, mal iba 25 rokov. Česť jeho pamiatke.

„Ďalej ďakujeme Julesovým kolegom, priateľom, fanúšikom a všetkým, ktorí v posledných mesiacoch prejavili náklonnosť k nemu, čo nám dodalo veľkú silu a pomohlo nám zvládnuť tieto náročné časy. Počúvaním a čítaním veľkého množstva správ sme si uvedomili, ako veľmi sa Jules dotkol srdca a mysle veľa ľudí po celom svete. Chceli by sme vás požiadať, aby ste rešpektovali naše súkromie v týchto ťažkých časoch, keď sa snažíme vyrovnať s Julesovou smrťou,“  končí vyjadrenie Bianchiho rodina.

Jules Bianchi

Jules Bianchi zomrel na následky nehody, ktorú mal na Veľkej Cene Japonska 2014

K udalosti má čo povedať aj tím Manor, za ktorý Bianchi jazdil počas sezón 2013 a 2014: „Slová nedokážu opísať obrovský smútok, ktorý zavládol v tíme dnes ráno, keď sme sa dozvedeli o strate Julesa. Zanechal v našich životoch nezmazateľnú stopu a bude navždy súčasťou všetkého, čo sme dosiahli a všetkého o čo sa budeme snažiť.“ Jules Bianchi je prvým pretekárom, ktorý zahynul na následky nehody vo Veľkej Cene od roku 1994, kedy nás opustil legendárny Ayrton Senna.

Bianchi štartoval celkovo v 34 pretekoch formule 1 v rámci ročníkov 2013 a 2014. Pre tím Manor, vtedy ešte pod názvom Marussia, získal vôbec prvé body do seriálu MS, keď na vlaňajšej VC Monaka obsadil deviate miesto.