Niektorí jazdci KWC nepoznajú fair play

Vrchné poschodie motokárovej dráhy Karting Rivas

Marcel Liedl vo štvrtok na KWC doplatil na neférové a nešportové správanie jedného zo súperov.

Niektorí jazdci sú veľmi horkokrvní a preto dochádzalo k veľkému množstvu havárií. Po nich už motokáry samozrejme neboli v top stave a rozdiely medzi nimi sa dramaticky zväčšili. Jednoducho povedané, ak mal jazdec šťastie na káru, mohol zahviezdiť, ale keď natrafil na kus po havárii, tak mohol len dúfať, že príde do cieľa bez veľkej bodovej straty.

3. kvalifikačné preteky

Do tretieho kola nastupoval Marcel Liedl odhodlaný dosiahnuť čo najlepší výsledok. Žreb mu určil motokáru, ktorá si už niečo na trati odtrpela. Musel sa s tým vysporiadať, no chvíľu mu trvalo sa s takým materiálom zžil. Lenže to malo za následok štart zo zadných pozícií. Marcel sa snažil z motokáry dostať maximum. Využil zastávku v boxoch, kde získal pozíciu. Cieľom prešiel na 22. mieste a po vystúpení z káry vôbec nebol šťastný. Bol však odhodlaný zabojovať v popoludňajších pretekoch.

Niektorí jazdci KWC nepoznajú fair play

Nájazd na najdlhšiu rovinku

4. kvalifikačné preteky

V štvrtom kole kvalifikačných pretekov sa však stalo niečo, čo na Majstrovstvá sveta nepatrí. Marcelovi síce nevyšla kvalifikácia podľa predstáv, ale mal rýchlosť na to, aby bojoval o vyššie priečky. Hneď v úvode pretekov predbehol jedného zo súperov a dotiahol sa na ďalšieho. Marcel tlačil na jazdca pred sebou niekoľko kôl. Do boxov išli spolu. No súper spravil nepochopiteľnú vec, vo vrchole zákruty takmer zastavil.

V tomto mieste sa bežne jazdí veľmi rýchlo, nikto tu nečaká stojacu káru. Nečakal to ani Marcel a do súpera narazil. Maršáli mu za incident udelili penalizáciu a tým pre neho preteky prakticky skončili. Správanie jazdca, ktorý takmer zastavil vo vrchole zákruty vyhodnotili ako úmyselné, no ten dostal za svoje počínanie len varovanie. Takéto nešportové správanie na Majstrovstvá sveta nepatrí.

Niektorí jazdci KWC nepoznajú fair play

V štvrtok si Marcel Liedl vypil pohár trpkosti až do dna a pripísal si na konto len minimum bodov. Stále má pred sebou štyri kolá kvalifikačných pretekov, kde veríme, že ho bude smola obchádzať a zabojuje o dobrý výsledok.