Ako som už spomenul, v Zolderi sa tento víkend jazdia tri Pragy R1. Za fabrický tím Praga Racing sa predstaví Danny van Dongen. Za volantmi zvyšných dvoch špeciálov sa posadia klienti Pragy, ktorí si autá prenajali. V tíme Blue Berry to bude Berry van Elk. Za tím Foundation DERT bude po okruhu krúžiť dvojica Robert de Graaf a Philippe Ribbens. Okrem nich môžu diváci vidieť známejších jazdcov ako Vitantonio Liuzzi, Giancarlo Fisichella a Mika Salo.

Zolder je druhý najznámejší belgický okruh. Prvým je Spa-Francorchamps.

CEO Praga Cars Dušan Malý sa pred začiatkom víkendových pretekov v Belgicku vyjadril: "Tento víkend je pre značku Praga veľmi dôležitý. Praga R1 je skvelé pretekárske auto, ktoré už svetu ukázalo svoje výnimočné jazdné vlastnosti a sexepíl. Teraz je čas dokazovať svetu aj mimoriadnu spoľahlivosť a prevádzkovú efektivitu. A to najlepšie dokážeme priamo v ostrých pretekoch v boji s konkurenciou..."

 

Zolder (známy aj pod menom Terlaemen) má dĺžku 4011 metrov a je v druhým najznámejším belgickým okruhom. Vznikol v roku 1963. Niektorí si možno pamätajú časy, kedy sa tu jazdila Formula 1 v podobe Veľkej ceny Belgicka. Zolder je v očiach verejnosti pravdepodobne najznámejší tragickou smrťou Gillesa Villeneuva, ktorý tu počas kvalifikácie havaroval v roku 1982. V rokoch 2006- 2007 prešiel okruh modernizáciou v duchu nových bezpečnostných štandardov.

 

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  Nová láska Praga R1 priniesla Maťovi Homolovi osobný rekord 2:07,88