Ale späť do Južnej Ameriky k prvému preteku tejto sezóny. Tu španielska značka SEAT potvrdila svoju dominanciu z posledného ročníku keď sa jej podarilo vyhrať oba preteky počas víkendu. A nie len to, SEATu patrili prvé štyri priečky a až ten zbytok si mohla rozdeliť konkurencia. Počasie naopak vôbec neprialo zadnokolkám BMW, tie najlepšie skončili až na piatom mieste. Taktiež novinka v podaní stajne Chevrolet Cruze si neviedla zle, keď obsadila buď druhé miesto v prvej kvalifikácií alebo štvrté miesto v prvom závode. O to však team Chevrolet prišiel nakoľko bol neskôr penalizovaný. Ruská Lada si prvý krát siahla na body v svetovom šampionáte keď Shapovalov preťal ciel na 13. mieste.

<p>WTCC 2009</p>

Prvý pretek vyhral Yvan MULLER nasledovaný jazdcom Jordi GENE. Tretie miesto sa ušlo švédovi menom Rickard RYDELL, všetcia jazdiaci v stajni SEAT Sport. Druhý pretek dopadol veľmi podobne, v ňom si len Muller vymenil miesto z jazdcom zo štvrtého miesta. Výsledok je teda: Gabriele TARQUINI, Rickard RYDELL a Jordi GENE, opäť všetcia jazdiaci za SEAT Sport. Poradie značiek po prvom kole: 1. SEAT (36 b.), 2.BMW (22 b.), 3. LADA (10 b.) a 4. CHEVROLET (9 b.)