Dôvodov, prečo Norovi NAJVIAC, je hneď viacero. Spomedzi spomenutých hviezd slovenského motoršportu sa poznáme najdlhšie a najlepšie. Už sme toho spolu prežili ozaj dosť. Druhý dôvod je (dúfam, že to odomňa nevyznie nesprávne), že jazdiť motokáry aj okruhy istej miery dokážem aj ja a ani v jednej z týchto oblastí nie som celkom stratený. Ale drifting? Myslím skutočný, kontrolovaný spôsob, ako hádzať auto do preklápačiek, ako to robiť v tempách vysoko nad 100 km/h, ako pritom sledovať a nestratiť súpera, ako to robiť na ceste ledva širšej než je dĺžka auta (Noro skončil v novej sérii King of Togue na skvelom III. mieste), to sú veci, z ktorých mám zakaždým husiu kožu a slzy obdivu a strachu v očiach. Prosto to, čo so zadokolkami dokáže ten šaľeny šrac z Košíc, nedokážem ani len simulovať! Roky všetkým tvrdím, že Noro Kováčik je najlepší automobilový pilot, akého poznám. Netvrdím, že lepší nie sú, no asi sa nepoznáme. :)

Noro je poverčivý typ. Doslova mi zakázal písať o jeho úspechoch! Keď som začiatkom leta napísal krátky článok o doposiaľ najúspešnejšej sezóne, veci sa začali doslova srať...
Norbert Kovacik je majster europy v drifte

autor foto: Martin TRENKLER

Že Noro Kováčik je svetová klasa potvrdzuje celú túto sezónu. Dnešok bol už len jej súčtom. No vyzeralo to aj všeliako. Prvé tri preteky sezóny hrali krásne v Norov prospech. Potom sa do vedenia dostal Izraelčan Adam Frank. Až na predposledných pretekoch v Španielsku sa dostal Noro Kováčik do nepatrného vedenia v tabuľke s náskokom o biedne 2 body. Iste si dokážete predstaviť, že v sérii, kde majú najlepší jazdci vyše 500 bodov, je to nič. Na SlovakiaRingu čakal Nora Kováčika snáď najnerváckejší víkend v živote. Najbližšie sa ho musím opýtať, kde a aké tabletky na situácie ako táto predávajú...

Norbert Kovacik je majster europy v drifte

autor foto: Martin TRENKLER

Prečo o Norovi píšeme až teraz? 

Tí, ktorí pravidelne sledujete TopSpeed.sk, si možno poviete, že to som teraz hrdina písať o víťazovi, keď je už rozhodnuté a všetko jasné. Že som ho mal počas sezóny podporiť pre partnerov a sponzorov viac. Iste by si to šrac zaslúžil. No nemohol som. Noro je poverčivý typ. Doslova mi to zakázal! Keď som začiatkom leta napísal krátky článok o jeho doposiaľ najúspešnejšej sezóne, veci sa začali doslova srať... Veľmi som ho chcel podporiť, no rešpektoval som jeho želanie. O to viac ma teší, koľko známych tvári aj z úplne iných oblastí motoršportu som dnes na SlovakiaRingu videl. Videl som halových motokáristov aj slalomárov (ani som netušil, že vás drift vôbec zaujíma), videl som okruhárov aj relistov, prosto som videl mnohých, o ktorých viem, že na SlovakiaRing prišli len preto, aby videli a podporili Nora Kováčika. Snáď nie som naivný, keď si myslím, že nejeden z vás reagoval aj na moju piatkovú výzvu a prosbu o priamu podporu na tribúne. A to si veľmi veľmi cením. Noro tiež, tomu verte!

Noro bol dnes na debne na najvyššom stupienku dovedna tuším 4x. Ocenili totiž všetko nasledovné: najlepší jazdec na pneumatikách Federal, najspoľahlivejšie auto sezóny 2015 - BMW M6 V10, najlepší drift team KOE 2015 - Hell Energy Team. Keď preberal trofej za víťazstvo sezóny, z reprákov okrem slovenskej hymny znel následne aj Michael Jackson s pesničkou Thriller. :) Pre Nora to už skutočne nemohlo byť lepšie!
Norbert Kovacik je majster europy v drifte

autor foto: Martin TRENKLER

Už týždeň som chorľavý. Taký divný stav, nie je to celkom na PN, no každý výjazd mimo komfortu a tepla domova je riziko. Pôvodne som plánoval byť na okruhu denne od piatku popoludnia. Dnes som bol rád, že som mohol aspoň na pol dňa. Keď mi Norova priateľka IKEA v piatok o pol siedmej oznámila, že už dve hodiny nervózne čakajú na výsledky kvalifikácie a stále ich nemajú, začal som mať zlý pocit. Keď mi o hodinu a pol neskôr zavolala so správou, že Noro je 17ty a najväčší konkurent Adam Frank dokonca ešte nižšie, neveril som vlastným ušiam. Dvaja najlepší jazdci sezóny sú v druhej polovici? Má v tom snáď prsty Keiichi Tsutchyia?! Nechápal som a už som mal čierne myšlienky, ako sa to celé rozplynie. Dokonca sa mi o tom snívalo a nespal som dobre! To už čo je?! Preskočme to celé, čo sa dialo dnes, lebo to na trati tiež nestálo za veľa (až na pár battlov, ktoré sa podarili). Sezóna KOE 2015 končí s neskutočne tesnými výsledkami. Rozdiel medzi prvým a tretím jazdcom je len 8 bodov. Pri cifrách cez 550 bodov je to šialené! Ďakujem nebesám, že sa podarilo čosi pamätné, čosi legendárne. Že Noro Kováčik sa stal "majstrom Európy" v Drifte práve doma aj vďaka tým pár bodom, ktoré na SlovakiaRingu získal. Chvála nebesám!

Norbert Kovacik je majster europy v drifte

autor foto: Martin TRENKLER