Havária na trati Pikes Peak je veľmi desivá ako pre vodiča, tak pre divákov. Profesionálny pretekár Randy Pobst mal šťastie v nešťastí a havaroval na relatívne „bezpečnom“ mieste, kde naokolo neboli žiadne stromy a od hlbokej priepasti ho delilo niekoľko metrov. Napriek tomu pri jeho výlete z trate nedýchal nejeden prítomný. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Spomenutá havária sa stala v hornej sekcii trate počas tréningu na preteky Pikes Peak International Hill Climb, ktoré sa konali uplynulý víkend. V predošlých tréningoch si Randy Pobst s upravenou Teslou Model 3 počínal veľmi dobre a v spodnej sekcii bol dokonca najrýchlejší (26 s náskok pred druhým autom). Počas tréningu hornej časti trate však stratil kontrolu nad vozidlom pri nájazde do veľmi rýchlej pravotočivej zákruty a auto sa v šmyku rútilo mimo trate. Pobst však stihol šmyk ešte mierne skorigovať a vyhol sa tak kamennej bariére, vďaka čomu mal o niečo „jemnejší“ náraz. Nie je úplne jasné, prečo Pobst stratil kontrolu nad Teslou, no jednou z príčin vraj môže byť jama, do ktorej vošiel a auto sa tak na chvíľu odľahčilo. Našťastie sa vodičovi nič nestalo a odniesol si to len Model 3, ktorý sa vraj do pretekov podarilo opraviť. 

Čo sa týka auta, išlo o Teslu Model 3 Performance, z ktorej vyhádzali komplet celý interiér, pridali ochrannú klietku či zadný spojler a auto obuli do slickov. Za prestavbou Tesly stál tím Unplugged Performance a až do danej havárie si počínali skvelo. 

Video z tréningu spodnej sekcie trate