Pôvodný Nürburgring  vznikol v roku 1927.

Nürburgring naozaj výnimočné miesto nie len pre Nemcov. Vôbec by som sa nečudoval, ak by okruh nakoniec naozaj ostal v domácich rukách. K tridsiatke vážnych záujemcov pravdepodobne čoskoro pristúpi aj najznámejší autoklub na svete. ADAC síce zatiaľ nepredložil konkrétnu ponuku, no zložil sľub mlčanlivosti a oboznámil sa s ekonomickými, právnymi a ďalšími informáciami o okruhu.

Trať GP-Strecke v aktuálnej podobe existuje od roku 2002 a meria 5148 metrov. Nordschleife má od roku 1983 dĺžku 20 810 metrov.

ADAC, ktorý je v porovnaní s Nürburgringom starší, vznikol v roku 1903.

Aktuálne je na predaj celý majetok spoločnosti Nürburgring GmbH. V ponuke je okruh GP- Strecke, kde sa jazdí napríklad Formula 1 a známa časť s názvom Nordschleife. To však nie je všetko. Ku kúpe jedného Nürburgringu môžete dostať aj zábavný park, ktorý mal pôvodne zvýšiť návštevnosť tohto miesta. Pravda je však taká, že múzeum a nefunkčná horská dráha sú dôvodom finančných problémov celého okruhu.

 

Takže hľadáte miesto, kde sa môžete v pokoji vyblázniť? Nemáte radi policajné radary a iných účastníkov cestnej prevádzky? Nürburgring je presne pre vás. Cena areálu je 165 miliónov dolárov (126,6 milióna €).

 

Zdroj: Wirtschafts Woche

Prečítajte si aj:  Test jazdenky Alfa Romeo Mito