Nová päťročnica od Alfy Romeo.

Keďže však ide o plány Alfy a tá má na svojom konte už mnoho nesplnených sľubov, musíme aktuálne vyhliadky brať s rezervou. 

Prvej novej Alfy by sme sa mali dočkať v poslednom štvrťroku 2015. Pôjde o model strednej triedy s názvom Giulia, ktorý automobilka predstaví ako sedan a kombi s pohonom zadných kolies. Jeho hlavným súperom bude BMW radu 3. 

Roky 2016 až 2018 by mali priniesť dva crossovery, jeden typ vyššej strednej triedy (nástupca typu 166) a jednu špeciálnu Alfu. Posledným menovaným vozidlom by mohlo byť kupé postavené na základoch Maserati Ghibli. 

Neostáva nám iné, ako veriť, že Alfa sa konečne pozbiera a naplní svoju päťročnicu.

Alfa vždy vynikala v oblasti dizajnu.

Malé MiTo však skončí bez nástupcu. Môžu za to najmä neuspokojivé predaje. Naopak kompaktný hatchback Giulietta nahradia hneď dva nešpecifikované typy. 

Z hľadiska motorov majú pod kapotami skončiť štvor a šesťvalcové naftové aj benzínové motory. Ktovie či Alfa skutočne použije aj pohonné jednotky od Ferrari. Najsilnejší agregát by mal dosiahnuť 368 kW (500 k).

Alfa Romeo môže svojimi nesplnenými sľubmi strácať dôveryhodnosť. Naposledy sme tu podobné vykresľovanie svetlej budúcnosti mali v roku 2012. Vtedy talianska automobilka tvrdila, že na trh prinesie 9 nových typov. 

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj:  TVR chce vstať z mŕtvych. Nový majiteľ svoje plány tají