Audi Q8 bude pravdepodobne tvoriť alternatívu k typu A8.

Audi Q8 bude pravdepodobne tvoriť alternatívu k typu A8.

Crossover bude stáť na predĺženej platforme MLB. Pre bližšie opísanie Q8 musím definovať jej najväčších rivalov a súperov. Všetko nasvedčuje tomu, že Q8 bude znepríjemňovať život BMW X6. Takto to opisujú aj všetky svetové médiá. Čo keď to nie je celkom pravda a Q8 mieri vyššie. Svojím luxusom možno dosiahne až na pripravované SUV od Bentley alebo Maserati. Tejto verzii pomáha aj pripravované Lamborghini Urus, s ktorým by nové Audi mohlo zdieľať niektoré komponenty.

Konštrukcia Q8 bude pozostávať z ľahkých materiálov, medzi ktoré patrí najmä hliník a uhlíkové vlákna. Výsledkom má byť o 300 kg nižšia hmotnosť, akú má v súčasnosti Q7.

Zatiaľ nie je úplne jasné či Q8 zamieri presne na BMW X6, alebo jej luxus ju zaradí medzi iné CUV/SUV. Na zisťovanie máme dostatok času, pretože novinka nepríde skôr ako o 5 rokov.
Na novinku si počkáme 5 rokov. Ktovie, aká bude dovtedy situácia na trhu.

Na novinku si počkáme 5 rokov. Ktovie, aká bude dovtedy situácia na trhu.

Pod kapotu pôjde to najlepšie a najsilnejšie. Zatiaľ nie je nič isté, no očakávam použitie šesť aj osemvalcov. Neskôr môže na scénu prísť aj verzia RS s výkonom až 405 kW (550 k) a plug-in hybrid. To je však ešte veľmi ďaleká budúcnosť.

Audi týmto typom štartuje nový systém označovania. Novinka bude prvý prípad, kedy za Q nasleduje párne číslo. Výrobca chce zaviesť novú tradíciu. Párnymi číslami bude označovať športové crossovery a nepárnymi „obyčajné“. Ak všetko pôjde podľa plánov, tak Audi Q8 môže prísť najskôr v roku 2017.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Ďalšia nechcená predpremiéra - Lamborghini Urus

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov