Automobilky vyvíjali rôzne 3D prezentácie, aby zaujali svojich zákazníkov. Najnovším počinom BMW je aplikácia v smartfóne, ktorá cez kameru sníma priestor a dokresľuje tam virtuálny model vozidla.

Pozrieť sa do interiéru modelu i3 tak budete môcť aj bežne na ulici alebo u vás v garáži. Samozrejme za predpokladu, že daný model nevlastníte.

Na použitie aplikácie BMW i Visualiser však potrebujete smartfón, ktorý podporuje službu Tango. Ide o technológiu od spoločnosti Google, ktorá mapuje priestor pred kamerou telefónu.

Z bežného sveta tak vytvorí rozšírenú realitu, ktorá umožní takýmto telefónom tiež používať navigáciu v budovách bez pripojenia k GPS. V predaji je už niekoľko telefónov s technológiou Tango.

Automobil si možno budete môcť v budúcnosti nakonfigurovať v 3D prostredí hocikde na svete.

3D vizualizácia od BMW bola na začiatku dostupná na vybraných predajniach po celom svete. S aplikáciou však bude 3D prezentácia bližšie k zákazníkom hocikde na svete. Pozrieť sa do interiéru modelu i3 tak budete môcť aj bežne na ulici alebo u vás v garáži. Samozrejme za predpokladu, že daný model nevlastníte.

Aplikáciu BMW i Visualiser vyvinula spoločnosť Accenture. Na začiatku je stále len vizualizáciou, v budúcnosti sa počíta s funkčným prepojením na konfigurátor. Máte už telefón s technológiou Tango? Skúšali ste už aplikáciu vyskúšať aj vo svojom telefóne? Dajte nám vedieť do diskusie.