Mazda 3

Finalisti COTY 2014:
 

BMW i3
Citroën C4 Picasso
Mazda 3
Mercedes-Benz triedy S
Peugeot 308
Škoda Octavia
Tesla Model S

Jediné čo mi ostáva je s výberom niektorých kandidátov nesúhlasiť. Myslím si, že porota vyradila niektoré mimoriadne autá. Do užšieho výberu sa nedostali napríklad BMW radu 4, Mercedes CLA, Lexus IS, Maserati Ghibli, Porsche Cayman alebo Range Rover Sport.

Ktoré auto si podľa vás zaslúži titul Car of the Year 2014 a prečo?
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

V aktuálnom ročníku reálne hrozí, že zvíťazí elektromobil. Ťažko povedať či pôjde o to najlepšie auto planéty, no nebolo by to po prvýkrát, kedy titul získalo vozidlo s alternatívnym pohonom. Od roku 1964, kedy sa v Európe začal udeľovať titul Auto roka, sme videli už dvoch takýchto víťazov. V roku 2011 zvíťazil Nissan Leaf a o rok neskôr bol za najlepšie auto ohodnotený Opel Ampera. Aktuálne tento titul drží Volkswagen Golf, ktorý v minulom roku porazil Subaru BRZ/Toyotu GT86 a Volvo V40.

Každý typ musí spĺňať určité podmienky na to, aby ho porota do ankety zaradila. V prvom rade musí ísť o nové vozidlo, ktoré je dostupné minimálne na piatich európskych trhoch, prípadne sa na nich do konca roka musí dostať. Je tu však druhá podmienka a tou je predaj aspoň 5000 kusov. Následne porota zložená z novinárov, v ktorej Slovensko nemá zastúpenie, vyberie víťaza.

Zdroj: caroftheyear.org

Prečítajte si aj:  Zmena vyhlasovania víťazov! Car of the Year 2012 spoznáme už 5.marca

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov