Aj posledná evolúcia Cobry si zanechala to, čím sa preslávila - jednoduchý muskulárny vzhľad. AC Cars uzavrelo strategickú dohodu s nemeckou spoločnosťou Gullwing GmbH, a tak sa nová Cobra bude vyrábať v meste Heyda v Nemecku.

4tá generácia je charakteristická použitím ručne vyfabrikovaného skeletu z hliníka, ktorý je osadený na priestorovom rebrinovom ráme, na ktorom je ukotvené aj závodné pruženie. Silu dáva vždy svižnej Cobre 6.2 litrová Vé8ička z Corvetty, ktorá produkuje slušných 437 koní (štandardná verzia GT), alebo aj omnoho atraktívnejších 647 kobýl pre verziu GTS. Výkonový rozdiel nahnali konštruktéri montážou superchargera, teda mechanicky poháňaného kompresora. Brzdy použili z Porsche. 4 piestikové strmene tvoria pár s ventilovanými kotúčmi s priemermi 332 mm a 298 mm. 

Ostrá verzia GTS Mk4 hmotí málo cez jednu tonu (1025 kg) a vie zašprintovať na stovku za 3,3 sekundy. Zaujímavou novinkou v prípade štvrtej generácie AC cobra je špeciálna konštrukcia strechy, tzv. gullwing hardtop. Po oficiálnom predstavení tejto oživenej legendy budeme vedieť viac a radi sa s vami o to podelíme.