„Accord dopredávame a do segmentu sa už nevrátime.“ Takto sa vyjadril Leon Brannan, šéf britskej Hondy. Podľa jeho slov je segment strednej triedy ovládaný nemeckými značkami a Accord nemá v tejto konkurencii šancu. Náklady na súťaženie v tejto triede sú vysoké a Honde sa zjavne viesť súboj proti Nemcom neoplatí. V Európe kraľuje predajom BMW 3, VW Passat a Mercedes triedy C.

„Dá sa povedať, že Honda CR-V v EÚ zásadne pomohla zabiť Accord.“

Minulý rok predali v Európe len 3453 kusov Accordu.

Ak máte záujem o Accord, dlho už neváhajte. Začal totiž výpredaj. Honda Accord končí po 38 rokoch v Európe. 8. generácia bude pravdepodobne posledná, ktorú tu oficiálne predávali. Veľký úspech nepriniesla. Na starom kontinente predali za minulý rok len 3453 kusov.

Zákazníci volili radšej SUV. Dá sa teda povedať, že Honda CR-V zabila Accord. Honda to nepriamo potvrdzuje svojou stratégiou. V Európe chce predávať viac áut a pomôcť jej v tom má hlavne SUV (nové HR-V a facelift CR-V). Čo už, v Európe to zjavne nemajú japonské sedany na ružiach ustlané (s výnimkou Mazdy 6). Pritom Accord vobec nie je zlé auto, dokazuje to aj náš komplexný videotest Honda Accord Tourer 2.2 DiTEC.

Zdroj: autoforum