Nezastaviteľný

Nízka cena Mustangu spôsobuje, že ho kupujú mladí strelci, alebo machri v strednom veku. Mustang na chlapov prosto zaberá. Oveľa viac ako na ženy.

Na oslavu úspechu 60 majiteľov všetkých generácií prišlo na parkovisko pred továreň Plant Rock, kde spoločne vytvorili „živé“ číslo 10 000 000. Mustang dostal meno po americkom lietadle z druhej svetovej vojny. A to má zas meno po legendárnom kovbojskom koňovi. Známe americké bojové lietadlo na oslavách nechýbalo a spravilo nad plejádou Mustangov niekoľko preletov. Míľnik je biely Mustang GT Cabrio na obrázku vyššie. Pod kapotou má 5,0 V8 s výkonom 460 koní. Historicky prvý Mustang s VIN číslom 001 bol v rovnakej špecifikácii - biele kabrio s automatom a motorom V8. Mal však 3-stupňový automat a skromný výkon 164 koní.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Pre zaujímavosť, fanúšikovská stránka Fordu Mustang na Facebooku (nie Fordu ako takého) má najviac likov z pomedzi všetkých športových áut. V Európe dokonca Mustang minulý rok predbehol v predajoch Porsche 911 na 7 európskych trhoch. Celkovo od začiatku predaja Ford Mustang na európskom trhu oficiálne, čo začalo práve s príchodom aktuálnej generácie, predali 38 000 kusov. Úspech vďačí hlavne priaznivej cene a celej aure okolo žijúcej legendy, ktorá je silnejšia a lepšia, ako kedykoľvek predtým.