Luxusná značka koncernu Hyundai dostáva krídla a po vlažnejšom rozjazde finalizuje niekoľko nových modelov. Po limuzíne G90 je to predovšetkým prvé luxusné SUV značky, Genesis GV80. Nejde o žiadny koncept vtrhnutý z reality, ale sériový model, ktorý by mal začať zbiehať z výrobných pásov automobilky už v roku 2020.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Sebavedomý luxus

Genesis GV80 by si to mal na trhu namieriť na náročných zákazníkov prémiových SUV tradičných výrobcov. A hoci ide o „podznačku“ koncernu Hyundai, už dávno neplatí, že by GV80 malo útočiť predovšetkým lepšou cenou. Táto taktika je dávno minulosťou, v prípade značky Genesis pôjde o plnohodnotného a sebavedomého člena rodiny prestížnych SUV s technológiami a kvalitou montáže, či použitých materiálov nielen na úrovni, ale dokonca presahujúcou úroveň automobiliek ako Audi, BMW, či Mercedes-Benz. Toto tvrdenie síce vyvoláva ľahký úsmev, Kórejci však už neraz predviedli, že to dokážu. Len skrátka idú svojou cestou. Dobrým príkladom je aj nedávno testovaný Hyundai Sante Fe Smart.

Na rovnakom technickom základe ako SUV GV80 postavil Genesis aj limuzínu G90. Koncern Hyundai chystá útok na viacerých frontoch.

Od štvorvalca až po osemvalec

Genesis získava konkurenčnú výhodu už na začiatku. Na rozdiel od mnohých tradičných európskych či amerických výrobcov je totiž krytý obrovskou finančnou a vývojovou základňou koncernu Hyundai, ktorý operuje na trhoch celého sveta. Genesis GV80 sa tak nemusí úzkoprso podriadiť požiadavkám emisne vystresovanej Európy a môže si dovoliť nečakane široké spektrum pohonných jednotiek. Už teraz je v pláne nasadenie niekoľkých typov pohonov, od prepĺňaného benzínového štvorvalca, cez benzínové motory V6 a V8, až po hybridné sústavy. Podľa konštruktérov je jeho platforma pripravená aj na prípadnú montáž elektrického pohonu.

Sériový model by sa mal ukázať už v apríli 2020 na autosalóne v New Yorku.