Predbehol európske „prémiovky“

Najmä na americkom trhu už Genesis nemusí nikoho presviedčať, že je veľkým hráčom medzi prémiovými značkami. U nás sa však dominancia „veľkej nemeckej trojky“ tak skoro nezmení, poďme však späť k rebríčku. Consumer Reports (CR) vychádza z viacerých kritérií. Najhlavnejšími sú spoľahlivosť a spokojnosť zákazníkov – najdôležitejšie parametre. Výsledky dopĺňa ešte vlastnými testami. CR musí otestovať aspoň dva modely značky, aby ju zaradil do porovnania. Aj preto v tabuľkách nenájdete Maserati a Smart.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Mercedes-Benz v strede poľa

Za víťazným Genesis nasledujú ďalšie prémiové značky Audi, BMW, Lexus a Porsche. Prekvapí absencia Mercedes-Benz v prvej desiatke. MB skončil až na 15. pozícii. Prečo? Podľa CR prináša Mercedes v poslednej dobe veľa modelov v nižších automobilových triedach, ktoré vyzerajú ako MB, ale nejazdia tak. Ľudia majú očakávania, ktoré menšie modely nespĺňajú. Aj tak je značka v prvej polovici rebríčka. Porazených netreba spomínať, jednotlivé značky si pozrite v nasledujúcej tabuľke.

Nič nie je čiernobiele 

Víťazstvo Genesisu prekvapilo. Nezabúdajme však, že ich portfólio zatiaľ pozostáva iba z troch typov – G70, G80 a G90. Začína tak strednou prémiovou triedou. Pri ostatných značkách hodnotili aj menšie typy áut. Rebríček CR je zaujímavým materiálom, ale nebudeme zovšeobecňovať. Predsa, podobných štúdií a prieskumov je v automobilovom svete viacero. :)

Zdroj a foto: Consumer Report, Genesis