Prvá akcia na ktorej sa naša redakcia zúčastnila bola Cena Slovenska 2008

Prvá akcia na ktorej sa naša redakcia zúčastnila bola Cena Slovenska 2008

Tak ako popis obrázku hlása, naša úplne prvá akcia na ktorej sme sa zúčastnili ako TopSpeed.sk bola Cena Slovenska 2008. Po rozpačitom vstupe do areálu (drsnému ujovi na bráne sa nepáčilo, že nemáme preukazy Slovenského syndikátu novinárov) sme na celý deň podľahli čaru jediných okruhových pretekov na Slovensku. Skutočne sa bolo na čo pozerať.

Hneď ďalšia akcia na ktorej nám padli sánky, bolo Ferrari Racing Days 2008 na Hungaroringu. Vidieť na jednom okruhu vedľa seba VŠETKY historické monoposty Ferrari je jednoducho zážitok, na ktorý sa nezabúda. A to nehovorím o skvostoch, ktoré sa len "sušili" v paddocku. UAU!

Taktiež sme nezabudli predstaviť jednu veľmi zaujímavú tuningovú firmu, ktorá si vo svete buduje čoraz väčší rešpekt: Edo Competition. Diela týchto bláznov sú niekedy skutočne extrémne, napríklad jediné legálne použitelné Ferrari FXX na verejných komunikáciach...

Jeden z prvých testov na našej stránke si zobral na mušku skutočného exota na našich cestách: Toyota FJ Cruiser. Jedná sa o tak zaujímavé a jedinečné auto, že sme si nemohli nechať újsť ho otestovať. Ako jediné médium na Slovensku!

Naša snaha sa ale pri testoch už od samého začiatku uberala jedným smerom: priniesť vám video recenzie testovaných áut. Prvá, aj keď veľmi nesmelá lastovička bolo promo video Jaguar XK. Čo naň poviete s odstupom času?

Dnešný pohľad do nedávnej minulosti TopSpeed.sk zakončíme dokumentárnym filmom Kto zabil elektromobil? Ten sme vám priniesli najmä preto, aby sme pomohli šíriť povedomie o, dovolím si tvrdiť, zabudnutom priekopníkovi elektromobilov. Ak ste si mysleli, že prvý sériovo vyrábaný elektromobil je Mitsubishi i-MiEV, tak sa mýlite. Nespochybniteľné prvenstvo patrí elektromobilu EV1 od General Motors. Príjemné pozeranie!