„Napriek náročnému roku, ktorý výrazne ovplyvnila pandémia a súvisiace opatrenia, sme s dosiahnutými výsledkami veľmi spokojní. Podarilo sa nám zvýšiť trhový podiel, po prvýkrát sme sa stali trhovou dvojkou a úspešne sme uviedli veľké množstvo noviniek – od najmenšieho modelu i10 po naše najväčšie SUV Santa Fe,“ hodnotí rok Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia. Komentuje tak fakt, že Hyundai sa stal prvýkrát v histórii slovenského trhu dvojkou v predajoch. V roku 2020 totiž predal 6705 nových áut, z toho si až 51 % kúpili súkromné osoby, nie podnikatelia. Trhový podiel značky Hyundai na Slovensku bol v roku 2020 rovných 8,1 %.

Najpredávanejší je Hyundai i30

Najpredávanejším modelom značky bol v roku 2020 model i30, z ktorého sa na Slovensku predalo v minulom roku 2 536 kusov. Zákazníci najčastejšie siahli po karosárskej verzii kombi (54 %), viac ako tretina nových majiteľov si vybrala univerzálny hatchback (35 %) a 11 % sa rozhodlo pre atraktívny a netradičný fastback.

Fastback tvorí 11 % predajov modelového radu i30.

Ak sa pozrieme na druhé miesto, tam sa usadilo SUV segmentu C, Hyundai Tucson, z ktorého sa predalo 1 777 kusov. K tomuto číslu už stihla dopomôcť aj nová, v poradí 4. generácia Tucson-u, ktorej predaj od konca novembra do konca roka 2020 prekročil hranicu prvých sto kusov.

Medzi SUV to Hyundai tento rok skúsi aj športovo ledeným Tucsonom N Line.

Pomyslená bronzová priečka v hitparáde najpredávanejších modelov Hyundai za rok 2020 patrí i20-tke, z ktorej sa predalo presne 1 319 kusov. Tento šikovný hatchback má všetky predpoklady ďalej rásť, pretože prvé kusy novej generácie dorazili do slovenských showroomov len v októbri minulého roka a v roku 2021 pribudnú aj športovo ladená verzia N Line a plnohodnotné výkonné N-ko.

Popularitu modelového radu i20 bude tento rok dvíhať aj jeho športová verzia i20 N.

Aj na poli elektromobility

V roku 2020 zaznamenal Hyundai úspechy aj na poli elektromobility. Celkovo sa v roku 2020 na Slovensku predalo 918 čisto batériových elektromobilov (BEV), z toho 89 kusov (9,7 %) tvorili modely KONA Electric a IONIQ. Hyundai sa tak stal 4. najpredávanejšou značkou bezemisných automobilov u nás.

zdroj: Hyundai Motor Slovakia