Výška transakcie nie je známa. Pre personál nenastala žiadna významná zmena a v čele automobilky Caterham ostáva súčasný manažment na čele s generálnym riaditeľom Ansarom Alim. Dôležitejšie ale je, čo táto akvizícia znamená pre nás. Majitelia týmu Lotus hovoria o rozšírení palety súčasných vyrábaných automobilov o nové modelové rady. Môžeme sa teda tešiť na úplne nové hardcore špeciály, ktoré by bez finančnej injekcie a know-how Lotusu pravdepodobne nemali šancu vzniknúť. Noví majitelia chcú pokračovať v odkaze Colina Chapmana a stavať lightweighty v duchu motta „menej je viac“. Popri nových modeloch sa bude samozrejme pracovať aj na zdokonaľovaní tradičných modelov.

Brutálny Caterham R500 Superlight v nádherných farbách Lotusu F1

Brutálny Caterham R500 Superlight v nádherných farbách Lotusu F1

Na počesť nového majiteľa automobilky bude vyrobená špeciálna 50-kusová edícia modelu Caterham R500 v zelenožltých farbách týmu Lotus F1. Okrem sfarbenia pribudne v interiéri plaketa s podpismi jazdcov tímu Lotus – Jarno Trulli a Heikki Kovalainen.

Caterham oficiálne na Slovensku

Keby ste mali náhodou pocit, že sa nás táto záležitosť netýka, vyvedieme vás z omylu. Caterhamy sú totiž oficiálne dostupné na Slovensku, ich dovoz zabezpečuje spoločnosť Rotos Racing. Viac informácií nájdete na stránke caterham-slovakia.sk. Našli ste si už svoju verziu "Catu"? My sa nevieme rozhodnúť medzi nekompromisným R500 Superlight a pohodlnejším CSR260 s nezávislým zadným zavesením.