Výkon pre zámožných pubertiakov

Oba sa zameriavajú na mladých vodičov bažiacich po športovej jazde, vzhľade a obzvlášť zvuku. Samozrejme, pre bežného teenagera je to iba sen, mať auto začínajúce na 49 206 €. Ale pre zámožnejších je to skutočne zaujímavé vozenie. Predsa len, obe verzie skrývajú pod kapotou nový dvojlitrový motor. Ten používa twin-scroll turbo, vďaka čomu ponúkne lepšiu reakciu na plyn. Výkon 225 kW (306 k) pri 5800 - 6100 otáčkach za min a 400 Nm krútiaceho momentu v rozpätí 3 000 - 4000 ot. To znie veľmi fajn, čo poviete?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Výkon ide na všetky štyri kolesá prostredníctvom sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky AMG Speedshift DCT 7G. Štandardom je funkcia Race Start, s ktorým je zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 4,7 sekundy, maximálna rýchlosť je obmedzená na tradičných 250 km/h. A35 ponúka päť jazdných režimov. Klzká vozovka, Komfort, Šport, Šport+ a Individuálny umožňujú veľké rozpätie charakteristiky vozidla od komfortnej až po dynamickú.

Pritom sa prispôsobujú relevantné parametre ako odozva motora a prevodovky. Pre nový model A 35 4MATIC je za príplatok dodávaný aj AMG Track Pace. Virtuálny pretekársky inžinier je súčasťou multimediálneho systému MBUX a počas jazdy na pretekárskej trati ustavične zaznamenáva viac ako 80 špecifických údajov (napr. rýchlosť, zrýchlenie). V interiéri potešia cestujúcich športové sedačky, pedále a volant. O funkcionalite asistenčných systémov a hlasového ovládania sa môžete presvedčiť v našom dôkladnom videoteste na bežné Áčko.

V galérii si môžete porovnať hatchback a sedan. Ktorý si získal vaše sympatie? Dajte vedieť v ankete!

SEDAN ALEBO HATCH?
  • Sedan ( 62% )

     

  • Hatchback ( 38% )

     

Odpovedalo 66 ľudí  

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov