Pravdepodobne najväčšou novinkou v kabíne auta je príplatková verzia klimatizácie nazvanej Thermotronic. Jej zaujímavosťou je kompletne automatické ovládanie lamiel výduchov ventilácie, takže stačí na centrálnom dotykovom displeji zadať partie cestujúceho a ventilačné otvory sa samostatne natočia do požadovaného smeru. Samozrejmosťou je, že ich môžete ovládať aj ručne.

Keď už hovoríme o systéme určenom pre navodenie správnej atmosféry na palube, nemali by sme vynechať ani wellness program, ktorý sa stará o prevenciu pred kinetózou.

V novej triede E – podobne ako vo všetkých veľkých Mercedesoch – nájdete hneď tri obrazovky na palubnej doske, pričom automobilka dodáva, že displeje aj infotainment MBUX bežia na novom, výkonnejšom centrálnom počítači.

Ten je spárovaný so štandardom prenosu dát 5G, nechýba audiosystém Burmester spojený s osvetlením reagujúcim na zvuk a za príplatok vám Nemci pribalia i technológiu priestorového zvuku Dolby Atmos.

„Éčko“ vám ďalej dovolí inštaláciu aplikácií tretích strán, takže tu nájdete napríklad TikTok, hry ako AngryBirds, kancelársku aplikáciu Zoom, internetový prehliadač Vivaldi... Za príplatok si potom môžete objednať MBUX Superscreen s centrálne umiestnenou kamerou, takže po zastavení auta sa môže vodič zúčastniť videokonferencií cez Webex, ale zvládne i selfie.

Samozrejmosťou je hlasové ovládanie „Hey Mercedes“ a výrobca zdôrazňuje, že auto využíva umelú inteligenciu. Inak povedané, učí sa a prispôsobuje návykom užívateľa tým, že automatizuje najčastejšie používané funkcie.

Termín premiéry nového Mercedesu triedy E je stále neznámy, firma však už prezradila, že prvé autá W214 dorazia k európskym predajcom v lete 2023. V USA je uvedenie na trh posunuté na jeseň 2023.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov

zdroj: Mercedes, Instagram Wilcoblok