Vrcholom ponuky je aj naďalej Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC. 2,0 litrový turbomotor ponúka výkon 280 kW (381 koní) a 475 Nm.
Mercedes CLA facelift

Mercedes omladil CLA a CLA Shooting Brake

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zmeny ako v exteriéri tak aj v interiéri

Modernizácia priniesla kozmetické zmeny v exteriéri, interiéri a nové technológie na palube. Všetky modely majú teraz v sériovej výbave diamantovú masku chladiča v čiernej farbe. Vpredu je nový nárazník s ozdobnou lištou v striebornej, čiernej alebo chrómovej farbe. Koncovky výfuku integrovali dizajnéri do nárazníka. V ponuke je aj nová farba - kavansitová modrá metalíza. Fanúšikovia kolies sa potešia prítomnosti nových piatich diskov z ľahkej zliatiny s rozmermi 45,7 cm (18"). V interiéri zostane aj naďalej nie veľmi vydarený 8“ displej, ktorý je „nalepený“ na palubnej doske.  Po novom bude však štíhlejší. Ďalšie zmeny spočívajú v nových obkladových a poťahových materiáloch.
 

Novinkou v motorovej palete CLA Shooting Brake je aj CLA 180 BlueEFFICIENCY Edition so štvorvalcovým benzínovým motorom s objemom 1,6 litra 90 kW (122 koní) a 200 Nm. Kombinovaná spotreba je 5,5 litra/100 km. Paletu modelov rozšíri CLA 220 4MATIC, ktorého zážihový štvorvalec s objemom 2,0 litra 135 kW (184 koní) a 300 Nm je sériovo spojený s automatickou prevodovkou 7G-DCT.

Vrcholom ponuky je aj naďalej Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC. 2,0 litrový turbomotor ponúka výkon 280 kW (381 koní) a 475 Nm. Aj verzia AMG prešla drobnými zmenami vzhľadu.

Mercedes CLA facelift

V kabíne sú len kozmetické zmeny

Súčasťou doplnkovej výbavy sú aj LED svetlomety, no zatiaľ bez funkcie vyrezávania. Novinkou je aj systém Hands Free Access, ktorý spolu s bezkľúčovým vstupom umožní otvorenie batožinového priestoru pomocou nohy. Stačí pohyb nohou pod zadným nárazníkom. Verzia kombi ponúka aj automatické zatváranie.

Vozidlá CLA a CLA Shooting Brake sa už dajú objednať. Prví zákazníci ich dostanú v júli 2016.

Zdroj: tlačová správa

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov