V ponuke sú tri varianty podvozka. Sériovo je GLA vybavené komfortným podvozkom, za príplatok je dostupný znížený športový, alebo terénny podvozok vyšší až o 30 mm.

Nový je predný nárazník a maska chladiča, zadná časť prešla „fitness programom“, ktorý zahŕňa nový nárazník, spojler a svetlá. Vďaka týmto optimalizáciám klesla hodnota súčiniteľa odporu vzduchu z Cd 0,29 na Cd 0,28. Zadné svetlá dostali LED technológiu s viacúrovňovou funkciou, ktorá reguluje svetlo brzdových svietidiel a smeroviek v troch úrovniach intenzity. Vysoký jas cez deň, stredná úroveň počas jazdy v noci a nízka úroveň počas státia v noci, aby svetlo neoslňovalo ostatných účastníkov premávky vzadu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Nechýbajú ani LED svetlomety a pomocné asistenty

Nechýbajú nové komfortné a bezpečnostné funkcie ako 360-stupňová kamera alebo bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru pohybom nohy. Modernizované GLA má už v sérii svetlomety s LED a aktívny asistent brzdenia a asistent sledovania pozornosti ATTENTION ASSIST. Viac športovej výbavy dostane zákazník s novým balíkom Yellow Night Edition (limitovaná séria zahrnuje všetky kompakty AMG). 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

GLA ponúka najväčší výber motorov v triede. Od základného modelu GLA 180d (80 kW/109 k) až po GLA 45 4MATIC (280 kW/381 k). Nový agregát využíva GLA 220 4MATIC (135 kW/184 k; 300 Nm) a uzatvára medzeru medzi benzínovými motormi (115 kW/156 k) a (155 kW/211 k). V ponuke sú tri varianty podvozku. Sériovo je crossover vybavený komfortným podvozkom, za príplatok je dostupný znížený podvozok (v kombinácii s AMG Line alebo balíkom dynamiky jazdy). Priplatiť si môžete aj za terénny komfortný podvozok, ktorý má karosériu zvýšenú o 30 milimetrov.

zdroj: tlačová správa