Hyundai sa opäť ukazuje v segmente, ktorý na území Európy pred časom opustil a svoje úsilie sústredil na vozidlá SUV, ktoré mali, a ako sa ukazuje, aj stále majú obrovský obchodný potenciál. To však neznamená, že by tu pre novodobé MPV nebol žiadny priestor. Naopak, dopyt po priestranných multifunkčných autách rastie, do teritória legendárneho VW Multivan preto teraz prichádza aj Hyundai Staria 2022. Fabrika ho vyzbrojila futuristickým dizajnom, schopnosťou odviezť až 11 ľudí a v druhej polovici roka 2022 ho pošle aj na európske trhy.

Naftová jachta

Potešiteľné je, že na Starom kontinente sa objaví v naftovej verzii Staria 2.2 CRDi (130 kW/177 k). Automobilka tak veľmi rozumne pláva proti prúdu a odoláva snahám vyzbrojiť ho plug in hybridným pohonom. Z pohľadu technika to má veľmi rozumné zdôvodnenie, veľké trakčné batérie a elektromotory na palube takto veľkých áut nebezpečne dvíhajú ich pohotovostnú hmotnosť (takže do legislatívneho limitu celkovej hmotnosti 3500 kg zostáva stále menej voľného priestoru pre posádku) a zároveň znižujú praktický dojazd. A to je pri štvorkolesových jachtách určených na veľké vzdialenosti nežiadúci jav.

Podľa automobilky sa môžeme tešiť na niekoľko verzií, od skromnejších a účelnejšie zariadených, až po verziu Staria Premium pretransformovanú na luxusnú pojazdnú kanceláriu s otočnými koženými kreslami a potrebným online vybavením. Objaví sa aj „kempingová“ verzia s možnosťou vytvorenia dvojlôžka, ktorá by mohla zaujať na trhu áut určených na aktívne trávenie voľného času mimo domova.

Na jednotlivých trhoch sa auto ukáže v druhej polovici roka 2021, pričom mimo Európy sa bude predávať aj benzínovým motorom 3.5 V6 (200 kW/272 k).

Do úžitkovej dvoj či trojmiestnej Starie s prepravným priestorom s objemom 5 000 litrov naložíte 3 europalety.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov