Mercedes V

„Interiér našej novej triedy V kombinuje veľký priestor a maximálnu variabilitu s eleganciou a sprostredkovaním vysokej hodnoty na úrovni najlepších osobných áut. Trieda V je skutočný multitalent, aký v tomto segmente nemá páru,“ vysvetľuje vedúci divízie Mercedes Volker Mornhinweg.

Mercedes vybaví triedu V ovládacími prvakmi, ktoré sú typické pre ostatné jeho osobné autá: samostatne stojaci centrálny displej, okrúhle vetracie dýzy, multifunkčný volant s 12 tlačidlami a voliaca páka DIRECT SELECT s radiacimi ovládačmi automatickej prevodovky a centrálna obslužná jednotka s ovládačom (otočný ovládač fungujúci aj ako tlačidlo) a inovatívnym dotykovým panelom, ktorým možno ovládať všetky telematické funkcie pohybom prstov alebo zadávať písmená a znaky ako na smartfóne.

Mercedes V

Trieda V zavedie aj úplné novinky v tomto segmente, napríklad samostatne otvárateľné okno v zadných dverách, ktoré zvýši komfort nakladania. Už v sériovej verzii bude auto vybavené koženým volantom. Klimatizácia má tri rôzne módy podľa osobného nastavenia a funkciu, ktorá automaticky prepne na vnútorný okruh pri jazde tunelom.  Klimatizácia rozdeľuje prúd vzduchu a jeho intenzitu medzi vodiča a spolujazdca podľa polohy slnka. Mercedes ponúkne vyhotovenie časti prístrojovky vo vzhľade kože s ozdobnými stehmi, ktorú doplní náladovým osvetlením v troch farbách.

Mercedes V

Fabrika vybavila triedu V asistenčnými systémami, ktoré sú v triedach E a S známe pod názvom Mercedes-Benz Inteligent Drive. Systémy pracujú na báze radarových, kamerových a ultrazvukových snímačov. Súčasťou sériovej výbavy bude aj systém ATTENTION ASSIST, ktorý upozorňuje na príznaky únavy. Pasažieri dostanú k dispozícii aj systém COMAND Online a audiosystém Burmester.

Mercedes V

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: tlačová správa