Prídu ešte niekedy legendy menom Celica? Všetci fanúšikovia dúfajú, že áno. 

Zatiaľ posledná generácia Toyota Celica sa ani po 10 rokoch medzi modernými autami nestratí.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Za 40 rokov života typ Celica prešiel rôznymi obmenami. Pod kapotou boli ako atmosférické, tak prepĺňané motory. Prvé tri generácie mali poháňanú zadnú nápravu, potom prišli predokolky a 4x4. V poslednej generácii si môžete zadovážiť len kúsky s predným pohonom. Málokto vie a málokto ich videl na vlastné oči, ale Celicy boli aj kabriolety. Jedno si ale zachovala od začiatku až dokonca. Nadšenie z jazdy.

Bohužiaľ, informácií o príchode nástupcu sedmičky je zatiaľ menej ako šafranu. Podľa dostupných informácií sa v automobilke zatiaľ len niekde veľmi hlboko šušká o možnom nástupcovi, ktorý by mohol reálne niesť toto meno.

Je síce pravda, že Toyota má v ponuke kvalitne športovo ladené náradie v podobe GT86. Tá len nedávno prešla modernizáciou. Čoskoro vám prinesieme jej vcelku akčný videotest.

Aký záver môžeme vyvodiť? Je veľmi prívetivé, že automobilka aspoň uvažuje, že možno opäť raz vzkriesia tento pojem. Ostáva nám len dúfať, že príde, a že príde čoskoro. Zatiaľ je však skoro dohadovať sa o tom, kedy to bude. Dúfam, že keď to raz bude, tak 8. generácia svojim novým zákazníkom prinesie rovnaké kvality, ako to bolo v prípade všetkých predchodcov.

 
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: CarsCoops