Nissan predstavil 370Z v Los Angeles pred 5 rokmi. S predajom začal v roku 2009.

Nissan predstavil 370Z v Los Angeles pred 5 rokmi. S predajom začal v roku 2009.

Nissan rovnako ako Mitsubishi a Toyota v priebehu 90. rokov postupne zmenšoval objem vyrobených športových áut v prospech štandardnej produkcie. Niektoré menované značky svoj krok oľutovali a postupne obnovujú vývoj športiakov.

Nissan v roku 2000 ukončil výrobu 300ZX, aby o dva roky neskôr mohol na scénu uviesť jeho znovuzrodeného nástupcu 350Z. Tento typ poháňaný tradičným vidlicovým šesťvalcom zaznamenal veľký úspech. Výrobca chcel v roku 2009 svoj úspech ešte viac prehĺbiť novým 370Z.

Nissan 370Z dostane presne to čo potrebuje. Bude ľahší a agresívnejší. Stačí pridať ešte dobrú cenu a môže to byť zaujímavé.
V Japonsku je tento Nissan známy pod menom Fairlady Z.

V Japonsku je tento Nissan známy pod menom Fairlady Z.

Verejnosť však nový Nissan neprijala tak pozitívne, ako by spoločnosť očakávala. Nezabral ani 3,7 litrový šesťvalec. Práve preto Nissan plánuje v roku 2014 priniesť na autosalón do Detroitu koncept vylepšenej 370Z.

Nová 370Z bude predovšetkým ľahšia, menšia a agresívnejšia. Japonci konca uvažujú o drastickej zmene v priestore motora. Klasiku v podobe šesťvalca chcú vymeniť za preplňovaný štvorvalec. Tak by došlo k narušeniu tradície Nissanov, ktoré majú v názve Z. Na druhej strane by nešlo o absolútnu novinku, keďže v 90. rokoch Nissany s názvom, ktorý obsahoval SX mali práve preplňované štvorvalce.

Žeby chcel Nissan dobehnúť Toyotu GT 86 alebo Subaru BRZ? Počkáme na autosalón v Detroite v roku 2014.

Zdroj: hnonline.sk

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov