Väčší, luxusnejší, bezpečnejší a celkovo modernejší – taký je nový sedan Dacia Logan postavený na podlahovej platforme CMF-B. Po hatchbacku Sandero sa teraz objavuje na Slovensku aj spomínaný sedan, Dacia však mení taktiku a namiesto chudobných verzií s čiernymi plastovými nárazníkmi bez výbavy posiela na trh dve, a v oboch prípadoch rovno lepšie vybavené verzie Essential a Comfort. Navyše vždy s najvýkonnejším motorom v ponuke Dacie, teda s výborným trojvalcom 1.0 TCe 100 LPG. Aj lacnejší Logan Essential za 11 350 eur tak poháňa LPG (74 kW/100 k), má lakované náraníky, 15-palcové oceľové disky kolies s puklicami, delené zadné sklopné operadlo, 6 airbagov, palubný počítač, systém sledovania mŕtvych uhlov, tempomat, LED stretávacie aj denné svetlá či diaľkovo ovládaný centrál. A to, myslím si, nie je na Logan zlé. Ak potrebujete klimatizáciu či texitlný poťah palubnej dosky s koženým volantom a predné hmlovky alebo dažďový senzor a pár ďalších drobností, treba prihodiť 1000 eur za vyššiu výbavu Comfort. Príplatkovú výbavu Dacia opäť „rozhodila“ aj do zvýhodnených paketov.

Na Slovensku budú k dispozícii len dve vezie Logana, obidve s motorom na LPG.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Aj s „prestížnejšou“ výbavou

Zaujal ma aj cenník originálneho príslušenstva, v ktorom teraz nájdete aj položky, na ktoré mohli doterajší užívatelia Dacií poväčšine rovno zabudnúť. Aj pre Logan je teraz k dispozícii organizér batožinového priestoru (20,90 eur), praktická vaňa do kufra (109 eur), osvetlené prahy predných dverí s nápisom Logan (94,90 eur), tzv. Shark anténa (75,90 eur), bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov (98,90 eur) a niekoľko ďalších praktických prvkov. Páči sa mi aj ponuka továrenského nosiča bicykla na strešné nosiče za 119 eur.

Kufor Dacie Logan odvezie 628 l batožín. Za príplatok 20 eur vám navyše do kufra dodá praktický organizér. Pre dovolenkárov, ktorým nebude základný objem kufra stačiť, ponúka za 269 l strešný nosič s objemom ďalších 400 l. V päťmiestnej konfigurácii tak sedan Dacie legálne odvezie 1028 l nákladu.

Technické údaje Dacie Logan III (LPG)

Rozmery Dacie Logan III

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

zdroj: Dacia