Capricorn chce legendárny okruh samozrejme dostať do zisku.

Spoločnosť Capricorn je dodávateľom automobilových a leteckých súčiastok. Jej sídlo je v nemeckom Düsseldorfe. Za legendárny okruh zaplatila 77 miliónov eur. V komplexe však dôjde k určitým zmenám.

Verejnosť spolu s automobilkami prístup na tento okruh nestratí. Táto podmienka bola v samotných podmienkach aukcie. Horšie to už bude so zábavným parkom Green Hell, ktorý nový majiteľ plánuje zatvoriť. Jeho návštevnosť je slabá a vytvára stratu. K bankrotu prispel výraznou mierou. Len pre zaujímavosť. Oblasť Porýnie-Falcko do parku investovalo 300 miliónov eur. Jeho strata je teda obrovská len pri samotnom predaji komplexu.

Nemusíte sa báť, že o týždeň sa objaví opäť ďalšia správa s novým majiteľom. Teraz ide o informáciu pochádzajúcu z tlačovej koncerencie.

Zábavný park bol krokom vedľa. Veľmi vedľa.

Capricorn má s novým majetkom nemalé plány. Primárne sa, samozrejme, bude snažiť o dosiahnutie zisku. Nový majiteľ však dostane okruh do svojej moci až od roku 2015. Grand Prix Formuly 1 ostane zachovaná. Rovnako aj všetky preteky v roku 2015. Pri okruhu by však mal vyrásť technologický park. Čo presne v ňom bude je zatiaľ neznáme.

Zdroj: spiegel.de

Prečítajte si aj:  TVR chce vstať z mŕtvych. Nový majiteľ svoje plány tají