Opel Adam zaujme individualizáciou a pravdepodobne aj cenou, ktorá má byť u nás nižšia ako v Nemecku.

Opel Adam zaujme individualizáciou a pravdepodobne aj cenou, ktorá má byť u nás nižšia ako v Nemecku.

Adam je malé svižné auto, ktoré bude robiť konkurenciu najmä zabehnutému Fiatu 500. Opel s dĺžkou 3,7 metra je predsa len od Fiatu o niečo dlhší, no chce zaujať vyspelým výzorom a veľkou možnosťou individualizácie. Pre doplnenie uvediem aj šírku, ktorá je 1,97 metra. Trojdverová karoséria odvezie až 4 ľudí.

Od januára 2013 budú v ponuke 3 stupne výbavy. Každý bude mať iný charakter. JAM má byť svieži a veselý, GLAM pôvabný a elegantný a SLAM atletický a športový. Ako som už spomenul, Adam stavil na individualizáciu. To znamená, že každý stupeň výbavy bude možné prispôsobiť vlastným potrebám. Zaujímavým prvkom je unikátny strop, ktorý výrobca podsvietil 60 LED diódami. Dosiahol tak imitáciu nočnej oblohy. Kto má rád hviezdy, ale aj pevnú strechu bude musieť k cene pripočítať 380€.

Adam bude mať 3 stupne výbavy, ktoré bude možné prispôsobovať oveľa viac, ako sme zvyknutí. V spojení s dobrou cenou má Fiat 500 vážneho konkurenta.

Opel Adam príde na trh s tromi benzínovými motormi. Základná verzia bude mať objem 1,2 litra s výkonom 51 kW (69 k). 1,4 litrový agregát bude mať dve verzie. Slabšia dosiahne 64 kW (87 k). Najvýkonnejšia verzia poskytne maximálny výkon 74 kW (100 k). Všetky pohonné jednotky budú spojené len s 5 stupňovou manuálnou prevodovkou. Zákazníci za príplatok dostanú aj systém ecoFLEX pre šetrenie paliva.

Adam príde do predajní v januári 2013. Jeho cena pre Slovenský trh je zatiaľ stále neznáma, no základ by nemal prekročiť 10 000€.

Prečítajte si aj: Opel ide proti Fiatu 500 s Adamom

Galéria

Galéria: 5 obrázkov